لامپ های سنسوردار  یک محصول تولیدی است و به سبک و سیاق محصولات تولیدی می تواند انواع مختلفی را شامل شود. در کلام بهتر دنیای تجارت برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر و ادامه بقا تولید کنندگان را مجبور می کند تا به محصولات خود تنوع بدهند و هر تولیدی که بتواند تنوع بیشتر و کاربردی تری به محصولات خود بدهد در واقع برنده اصلی جنگ تجارت می باشد. این قانون فارغ از نوع محصول می باشد، از این رو چه برای لامپ های سنسوردار و چه برای هزاران نوع محصول دیگر ما انتظار داریم با انواع مختلفی از محصول روبرو شویم.

اما سوال اصلی که این جا مطرح می شود این است که به طور کلی تولید کنندگان برای رسیدن به محصولی متنوع و کاربردی به چه مواردی بیش از همه باید توجه کنند؟ در کلام بهتر تولید کنندگان بر اساس چه مواردی دست به تولید انواع محصول می زنند؟ پاسخ به این سوال می تواند ما را در رسیدن به این پرسش که انواع مدل های مختلف لامپ های سنسوردار چیست؟ یاری خواهد کرد.

یک تولید کننده محصول و یا حتی یک ارائه کننده خدمات دوست دارد محصولات و خدمات بیشتری را به مشتریان خود ارائه بدهد. این فقط در صورتی ایجاد می شود که مشتری یا دریافت کننده خدمات نیاز به این حجم از محصول و خدمات را داشته باشد. گاهی اوقات این نیازها کاملا مشخص می باشد. کافی است نظرات منفی کاربران و مصرف کنندگان از یک محصول را بخوانید، در این حالت کاملا می توانید بفهمید چگونه و چطور می توانید یک محصول متنوع جدید با نداشتن ویژگی های منفی گذشته تولید کنید. اما در بسیاری از موارد، به خصوص در مورد محصولات قدیمی و جاافتاده پیدا کردن چنین نظرات و انتقادات کمی سخت است. در واقع شرکت ها و تولید کننده های بزرگ کار چندانی با این مورد ندارد. بلکه بیشتر تمرکز تولیدکنندگان در این حوزه است که بتواند نیاز خوبی برای مشتری ایجاد کند و سپس بر اساس آن نیاز محصولی تولید کند. به قول معروف: مشکل را بساز، راه حل را بفروش.

نیاز مصرف کنندگان در لامپ های سنسوردار

نیاز مصرف کنندگان در لامپ های سنسوردار

برای این که بتوانیم انواع لامپ های سنسوردار را تشخیص دهیم ابتدا بهتر است یک کاربرد پایه برای همه آن ها مشخص کنیم. اصلی ترین مورد استفاده در لامپ های سنسوردار روشنایی بخشیدن به محیط می باشد و اصلی ترین شیوه کار این سری از لامپ ها به واسطه سنسور می باشد و دیگر هزینه های اضافی برای سیم کشی وجود نخواهد داشت. این ها پایه های اصلی هر نوع از لامپ های سنسوردار می باشد.

اما یکی از اصلی ترین نقطه های تفاوت که باعث تولید انواع مختلف لامپ های سنسوردار شده است را می توان محل مورد استفاده دانست. به شکل کلی لامپ های سنسوردار در راهروها، راه پله ها و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که میدانید و کاملا مشخص است، هرکدام از این محل ها ویژگی های خاص و متفاوتی دارد. به طور مثال اصولا سرویس های بهداشتی محیط های بسته ای می باشند که معمولا مرطوب است. از این رو لامپ های سنسوردار باید دارای یک محفظه مقاوم در برابر رطوبت داشته باشد که حساس ترین عضو خود یعنی سنسور را از رسیدن رطوبت حفظ کند.

بجز این راهروها نیز شرایط خاصی برای خودشان دارند. در برخی از راه پله ها و راهروها سقف از ارتفاع بالایی برخوردار است، از این رو انتخاب نوع لامپ های سنسوردار متناسب با این ارتفاع بسیار می تواند حائر اهمیت باشد. به بیان بهتر با بالا رفتن ارتفاع سقف عملکرد سنسور ضعیف تر می شود. از این رو انتخاب درست نوع لامپ سنسوردار بسیار می تواند مهم باشد. به طور مثال پیشنهاد می شود در چنین شرایطی از انواع چند سنسور استفاده کنید.

البته در راهرو ها و راه پله ها نیز می توانید از انواع لامپ های سنسوردار دیواری استفاده کنید. این ترکیب علاوه بر این که می تواند مشکل ارتفاع و سنسورها را حل کند، می تواند دکوراسیونی جذاب به محیط اداری و یا مسکونی شما ببخشد. البته دقت داشته باشید سعی کنید از لامپ های سنسوردار در فضای باز استفاده نکنید. زیرا سنسورها به حرکت حساس هستند و عبور یک حیوان یا پرنده در محدوده لامپ باعث روشن شدن آن می شود. البته در مدل های به روز تر سنسورها امکان تمیز دادن انسان از حیوان را دارد.

دکوراسیون و انواع لامپ های سنسوردار

دکوراسیون و انواع لامپ های سنسوردار

یکی دیگر از ویژگی که باید در انتخاب انواع لامپ های سنسوردار به آن توجه کرد، موضوع دکوراسیون و نوع چینش خانه می باشد. با توجه به کوچک تر شدن فضای خانه های امروزی همه اجزای خانه حتی کوچکترین ترک دیوار نیز تاثیر مستقیم در دکوراسیون خانه و یا محل کار دارد. از این رو انتخاب درست یک مدل متناسب با محیط خانه و محل کار چه از نظر رنگ و چه از نظر شکلی و اندازه میتواند تاثیری مستقیم در دکوراسیون خانه داشته باشد.

راستش را بخواهید لامپ های سنسوردار از آن دسته از محصولات است که هر شرکت و هر تولید کننده بر اساس نیاز مشتریان خاص خودش دست به تولید انواع مختلفی از آن ها زده است. از این رو نمی توان به شکل مشخصی لیستی واحد از انواع آن ها به شما ارائه دهیم. در این مقاله سعی شده به شکل کلی انواع مختلف و ممکن در این صنعت را مورد بررسی قرار دهیم.و امیدواریم این نوع بررسی ها به کار شما بیاید و باعث شود که شما انتخاب درستی داشته باشید. اما یادتان باشد که از هر جهت نگاه کنید، انواع مختلف لامپ های سنسوردار می تواند زندگی شما را تکمیل کند و محیط زیست را نجات دهد.