لامپ های سنسور دار مانند هر نوع محصولی دیگر مسلما دارای انواع مختلف است که در کارایی های جزئی یا حتی کلی می تواند با یک دیگر متفاوت باشد. این تفاوت کارایی ها بیشتر بر اساس تفاوت نیاز کاربران تعریف می شود. البته این را نیز باید در نظر گرفت که روند تولید شرکت ها و کارخانه ها به سمتی حرکت کرده است که نیاز را خودشان ایجاد می کنند و کاربران دغدغه های دیگری چون دکوراسیون و زیبایی دارند و از محصولاتی مانند لامپ های سنسور دار انتظار دارند که به این چالش ها پاسخ درستی بدهد.

بنابراین ما در انتخاب و خرید لامپ های سنسور دار با چند مورد اساسی روبه رو خواهیم بود که باید به بررسی تک تک آن ها بپردازیم. برآیند این بررسی ها می تواند به ما نشان بدهد که سراغ چه نوع لامپ های سنسور دار برویم و چگونه این خرید را انجام دهیم.

در هر نوع خرید محصولی دو نوع کلی شرایط و ویژگی ها وجود دارد. نوع اول به شکل عمومی برای تمام محصولات تجاری قابل بررسی و نوع دوم وابسته به خود محصول می تواند متغیر باشد. همانطور که احتمالا حدس می زنید قیمت و کیفیت و خدمات پس از فروش مانند گارانتی و … از مهمترین فاکتورهای عمومی در خرید اجناس می باشد. اما در بخش اختصاصی هر محصول این ” کیفیت ” محصولات است که معرض بررسی قرار می گیرد و به بیان بهتر زیر ذره بین می رود. در واقع کیفیت هر محصول می تواند تعریفی مختص خودش داشته باشد. به طور مثال اصلی ترین و مهمترین نشانه های کیفیت در لامپ های سنسور دار داشتن پخش نور بهتر است.

در این مقاله قصد داریم بیشتر به نکات اختصاصی لامپ های سنسور دار بپردازیم تا به واسطه آن بتوانیم انتخابی مناسب داشته باشیم. البته در انتهای انتخاب و خرید نهایی این ویژگی های عمومی است که حرف آخر را خواهند زد و برآیند کاملی از نتیجه بررسی ها ارائه می دهند.

منظور از کیفیت در لامپ های سنسور دار

کیفیت در حالت کلی مفهومی است که نشان می دهد یک کاربر چه انتظاری از یک محصول دارد و آن محصول می تواند به چند درصد این انتظار و نیاز پاسخ بدهد. در کلام بهتر محصولی با کیفیت تر است که بتواند درصد بالاتری از انتظارات کاربر خود را برطرف کند.

بنابراین اولین موردی که باید در مفهوم کیفیت لامپ های سنسور دار به دنبال آن بگردیم این است که انتظار کاربر از کارایی لامپ های سنسور دار چیست؟

مسلما اولین چیزی که به عنوان کارایی لامپ های سنسور دار مطرح می شود این است که روشنایی مناسب و پخش نور بهتری داشته باشد. این خواسته که در دید اول یک خواسته کاملا کلی به نظر می آید کم کم خرد و کوچک می شود. پخش نور بهتر در لامپ های سنسور دار در واقع مفهومی است که می تواند به عوامل مختلف مانند نوع نور، شدت نور و روشنایی محل بستگی دارد. بنابراین عملا پخش نور به نوع لامپ استفاده شده، پوشش استفاده شده و محل مورد استفاده آن وابسته است.

بنابراین برای خرید لامپ های سنسور دار در بخش کارایی و پخش نور باید ابتدا به محیط و محل نصب آن توجه داشته باشید. اگر ارتفاع راهرو یا راه پله بسیار بالاست مسلما پخش نور قدرت خود را از دست می دهد. بنابراین بهتر است سراغ مدل های دیواری بروید. بعد از در نظر گرفتن ویژگی های محل نصب به نظر مهمترین نکته تاثیر گذار در پخش روشنایی بهتر قدرت لامپ مورد استفاده در آن می باشد. دقت داشته باشید که همیشه استفاده از لامپ های بسیار پرقدرت و بیش از نیاز محل مورد نظر نه تنها یک حسن محسوب نمی شود بلکه می تواند ضررات خاص خود را داشته باشد، از پخش نور بیش از حد تا اضافه شدن بار برق مصرفی. بعد از این می توانید شما به سراغ نوع پوشش لامپ های سنسور دار بروید. استفاده از شیشه های مات و روشن و نوع ابرویی ها از جمله موارد تاثیر گذار در پخش نور بهتر خواهد بود.

زیبایی را از یاد نبرید

همانطور که در بالا گفتیم امروزه این تولیدکنندگان و کارخانه جات بزرگ هستند که می توانند تحت برندهای مختلف نیازهای کاربر را تعریف کنند و بر اساس آن محصول تولید کنند. لامپ های سنسور دار نیز از این داستان مستثنی نمی باشد. از این رو کاربران سراغ چالش های جدیدی چون دکوراسیون خانه و ساختمان رفته اند. امروزه این موضوع بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است.

یکی از موارد مهم در دکوراسیون ساختمان این است که تمام اجزای مورد استفاده، چه موقتی و چه دائمی دارای تناسبی خاص از نظر رنگ و شکل با یکدیگر داشته باشند. از این رو مدل و رنگ لامپ های سنسور دار تاثیر بسیاری می تواند بر این موضوع داشته باشد.

بنابراین یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب و خرید لامپ های سنسور دار این است که بتوانیم تناسب خوبی میان آن با محیط خانه و ساختمان ایجاد کند. زیبایی بیش از آن چیزی که فکرش را می کنید می تواند در نحوه زندگی انسان ها موثر باشد. بنابراین سعی کنید بین مسئله کیفیت و زیبایی تناسبی درست برقرار کنید. اما بجز این موارد باید مسائل کلی چون گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر گرفت. به طور کلی می توان گفت که کارخانه و تولید کننده ای که کیفیت برتری در محصولات خود ارائه می دهد سعی می کند آن را با خدمات پس از فروش مناسب تکمیل کند. البته در این مورد نیز مهم است که شما از تولید کننده و محصول مورد نظر چه انتظاراتی دارید.