دنیای امروز دنیایی است که نمی توان به سادگی از تکنولوژی های روز کنار کشید. یکی از ویژگی های اساسی این تکنولوژی ها این است که سرعت همه گیری بسیار بالایی دارد. به خاطر دارم زمانی که برای برای اولین بار تکنولوژی گوشی های هوشمند وارد بازار شد اکثر مردم از جمله خود من تعصب خاصی بر گوشی های دکمه ای و قدیمی خود داشتیم. اما امروز خود بنده چند دستگاه گوشی هوشمند عوض کرده ام تا بتوانم با تکنولوژی پیش بروم! در کلام بهتر تکنولوژی در دنیای امروز منتظر این نمی ماند شما به آن نیاز داشته باشید، بلکه شما مجبور به استفاده از آن هستید. بعد از اولین استفاده از این تکنولوژی شما خواهید فهمید که اگر آن را از شما بگیرند نیاز شدیدی برای شما پدید خواهد آمد. اگر بخواهیم روراست باشیم لامپ های سنسور دار نیز یکی از این تکنولوژی های جدید و رو به رشد می باشد.

نکته جالب تر این جاست که انواع تکنولوژی های مختلف گرچه در حوزه های مختلف هستند اما هرچه رو به جلو پیش می روند کم کم وارد حوزه های یکدیگر می شوند و استفاده از یکی از آن ها مستلزم استفاده از نوع دیگری می شود. این ویژگی در تحصیلات و داستان های آکادمیک نیز بسیار تاثیر گذار است. حال فارغ از این مباحث می خواهیم لامپ های سنسور دار را به عنوان یک تکنولوژی مورد بررسی قرار دهیم.

احتمالا همه شما به نوعی با تکنولوژی لامپ های سنسور دار آشنا هستید و با سازوکار کلی آن آشنا هستیم. در این مقاله نمی خواهیم به این موارد بپردازیم. بلکه سوال اصلی این جاست اگر بخواهیم نوعی از لامپ های سنسور دار را داشته باشیم چگونه می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم و به بیان بهتر آن را بخریم؟ در واقع می خواهیم راه های خرید لامپ های سنسور دار را به شما نشان دهیم.

خرید حضوری یا اینترنتی؟

در روزگاری زندگی می کنیم که اینترنت همه ابعاد آن را زیر و رو کرده است. یکی از بزرگترین ابعادی که اینترنت آن را تغییر داده است، بحث اقتصاد و خرید و فروش است. اینترنت امروز بستری را فراهم کرده است تا خرید و فروش به واسطه یک پل مجازی و بسیار کم هزینه صورت می گیرد. این اتفاق باعث شده است که حجم خرید و فروش بسیار گسترش پیدا کند و انواع محدودیت های مکانی و زمانی از بین رود.

حال از لامپ های سنسور دار که خود نمونه ای از تکنولوژی های جدید است انتظار می رود که در این بازار مجازی نیز حضوری فعال داشته باشد و در واقعیت نیز همین اتفاق نیز افتاده است.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی تخصصی حوزه روشنایی و یا غیر تخصصی مشغول تامین و فروش انواع لامپ های سنسور دار هستند. همین موضوع بیشتر به همه گیر شدن لامپ های سنسور دار کمک کرده است. اما سوال اصلی این جاست که آیا برای خرید لامپ های سنسور دار به شکل حضوری اقدام کنیم یا به خرید اینترنتی آن می شود اعتماد کرد؟

اگر شما جز کسانی هستید که هر چیزی مانند گوشی همراه، لباس و … را از اینترنت سفارش می دهید مسلما در خرید لامپ های سنسور دار اینترنت و فروشگاه های مجازی را هدف اول خود قرار می دهید. اما برخی هستند که در خرید بسیار حساس تر هستند و معمولا تا کیفیت محصول را به دست خود نبینند راضی به خرید نمی شوند. این دسته از دوستان اگر تا به امروز خرید چندانی از اینترنت نداشته اند و یا تعصب خاصی به خرید حضوری دارند مسلما باید لامپ های سنسور دار را از مغازه های سطح شهر تامین کنند.

اما عده ای نیز هستند که معتقدند حساسیت لامپ های سنسور دار و این که این یک وسیله بنیادی برای خانه و ساختمان محسوب می شود باید در خرید آن دقت کرد. این دسته از افراد به نظر دیدگاهی منطقی تر دارند. اما چگونه می توان این خرید های حساس مانند لامپ های سنسور دار را به شکل درست تری انجام داد؟

لامپ های سنسور دار و خرید آسان از کارخانه و بدون واسطه

بنابراین تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که خرید لامپ های سنسور دار می تواند یکی از خریدهای حساس و مهم در طول زندگی محسوب شود. زیرا اولا به مبحث مهم برق مرتبط است که می تواند بسیار خطرناک باشد، از سوی دیگر سیستم های روشنایی مانند بسیاری از اجزای ساختمان تقریبا ثابت هستند و تعویض آن ها مستلزم هزینه بسیار است.

از این رو به نظر می رسد که خریداران باید در انتخاب نوع خرید خود بسیار دقت کنند. از این رو بسیاری از مصرف کنندگان علاقه مند هستند محصولات لامپ های سنسور دار را از خود کارخانه یا نمایندگی های آن ها تهیه کنند. خوشبختانه بسیاری از تولیدی های و کارخانه های سیستم های روشنایی مانند نورتاب امکان خرید حضوری از کارخانه و بدون واسطه را برای مشتریان خود فراهم کرده است. البته این بدین معنی نیست که این شرکت ها از مفهوم خرید و فروش اینترنتی دور هستند. بلکه کاملا برعکس، این شرکت ها با راه اندازی سایت فروشگاه اختصاصی محصولات خود کاری کرده انده که مشتری ها با اطمینان خاطر بیشتر نسبت به اصالت کالا دست به خرید بزنند در عین حالی که هزینه های اضافی و رفت و آمد های بسیار را حذف کرده اند.

یادتان باشد؛ امروز همه چیز به سمت هوشمندی پیش رفته است. خانه و ساختمان ها در حال هوشمند شدن هستند. بنابراین شما هم باید هوشمندتر از گذشته رفتار کنید و خریدی هوشمند داشته باشید. حتی در انتخاب لامپ های سنسور دار!