چراغ سنسوردار در خانه های هوشمند


در این مقاله با موارد استفاده از چراغ سنسوردار در خانه های هوشمند و سایر تجهیزاتی که در این خانه‌ها از آن‌ها بهره گرفته می‌شود، آشنا خواهید شد.

خانه هوشمند چیست؟

به زبان ساده باید گفت خانه هوشمند، خانه یا ساختمان مدرنی است که تمامی تجهیزات و لوازم قرار گرفته در آن به یک سیستم مرکزی متصل هستند و با استفاده از آن کار خواهند کرد. در خانه‌های هوشمند این امکان برای اعضای خانه فراهم شده تا بتوانند در سراسر دنیا و تنها با استفاده از تلفن همراهشان قسمت‌های مختلف خانه را کنترل کنند.

بخش های تشکیل دهنده یک خانه هوشمند

همانطور که اشاره شد، خانه های هوشمند از تجهیزات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که در ادامه قصد داریم به بررسی تمامی این بخش‌ها بپردازیم:

1.      کنترل کننده مرکزی

از اصلی‌ترین تجهیزاتی که در خانه های هوشمند وجود دارد و به نوعی قبل تپنده این نوع خانه‌ها است، کنترل کننده مرکزی است. تمامی اجزا قرار گرفته در خانه های هوشمند با این کنترل کننده در ارتباط هستند و اطلاعات را از این دستگاه به دست می‌آورند.

2.      چراغ های سنسوردار

از تجهیزات مهم دیگری که در خانه های هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چراغ های سنسوردار است. این چراغ ها قابل نصب در قسمت‌های مختلف خانه هستند و با بهره‌مندی از آن‌ها دیگر نیازی به نصب کلید روی دیوارها نخواهد بود. چراغ های سنسوردار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با نصب آن‌ها در قسمت‌های مختلف خانه تنها در صورت نیاز به هر محیط چراغ روشن خواهد شد و به همین ترتیب در مصرف انرژی به میزان چشم‌گیری صرفه جویی به عمل می‌آید.

استفاده از چراغ های سنسوردار در ساختمان‌های مختلف کاهش هزینه‌ها و همچنین صرفه جویی در مصرف برق را به همراه دارد که همین عامل باعث شده تا این محصول به یکی از پرطرفدارترین اجزا تشکیل دهنده خانه های هوشمند تبدیل شود. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با چراغ های سنسوردار آن است که این چراغ‌ها از طول عمر بالایی برخوردار هستند و در مدت زمان طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

3.      دوربین های امنیتی هوشمند

دوربین‌های امنیتی که در خانه‌های هوشمند قرار می‌گیرند، امکان نظارت خانه را حتی در زمانی که ساکنان در بیرون از خانه هستند، نیز فراهم می‌کنند. سنسورهای حرکتی موجود در این دوربین‌ها توانایی تشخیص مهمانان، ساکنان، حیوانات خانگی و دزدها را دارند و در صورتی که رفتار مشکوکی به وجود آید، به صاحب خانه اطلاع رسانی می‌کنند.

4.      قفل های هوشمند

قفل‌های هوشمند از محصولات بسیار پرکاربرد در خانه های هوشمند هستند که با استفاده از آن‌ها درب‌ها به صورت اتوماتیک باز با بسته می‌شوند. علاوه بر این باید گفت که این قفل‌ها به گونه‌ای هستند که از راه دور نیز امکان باز و بسته کردن درب را فراهم می‌کنند. قفل‌های هوشمند مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت نیز هستند و با توجه به همین امر با بهره‌مندی از چنین قفل‌هایی می‌توان باعث افزایش امنیت ساختمان‌های مختلف شد.

5.      ترموستات‌های هوشمند

ترموستات‌های هوشمند این امکان را برای صاحبخانه‌ها فراهم می‌آورد تا بتوانند از راه دور دمای اتاق خود را کنترل کنند. این دستگاه قابلیت یادگیری رفتارهای صاحبخانه را دارد و به صورت خودکار با توجه به نیاز صاحبخانه دما را تغییر می‌دهد تا آسایش و راحتی برای ساکنین فراهم آورده شود. استفاده از ترمورستات‌های هوشمند در خانه‌ها علاوه بر راحتی صرفه جویی در مصرف انرژی را به همراه دارد.

6.      لوازم خانه هوشمند

در خانه های هوشمند از لوازم هوشمندی استفاده می‌شود که با اتصال هریک از آن‌ها به اینترنت می‌توان به آسانی نسبت به شروع یا قطع عملکرد هریک اقدام کرد. از جمله لوازم هوشمندی که وجود دارد، می‌توان به سیستم‌های صوتی، یخچال، لباسشویی، تلویزیون و … اشاره کرد.

سخن آخر

در این مقاله به بسیاری از تجهیزاتی که در خانه های هوشمند از آن‌ها استفاده می‌شود، پرداخته شد که با بهره‌مندی از هریک از آن‌ها می‌توان باعث حفظ امنیت بیشتر خانه شد و فضایی امن را برای خانواده به وجود آورد. این خانه‌ها از محبوب‌ترین خانه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر بر تعداد‌ها افزوده شده است.

با توجه به امکاناتی که خانه های هوشمند در اختیار ساکنین قرار می‌دهند، به طور حتم می‌توان آرامش بیشتری را در آن‌ها تجربه کرد و از زمان خود بهترین بهره را برد. در میان تمامی تجهیزات خانه های هوشمند چراغ های سنسوردار از کاربری بیشتری برخوردار هستند زیرا از آن‌ها می‌توان در هر محیطی استفاده کرد و شاهد صرفه جویی در مصرف برق و کاهش بسیاری از هزینه‌ها بود.

بیشتر بخوانید

یک خرید هوشمندانه لامپ های سنسور دار

امروز در این مقاله می خواهیم به بررسی خرید لامپ های سنسور دار بپردازیم و ببینیم که در این خرید باید به چه شرایطی دقت کنیم.  خرید هر نوع محصولی فراغ از نوع کارایی و ویژگی هایی که دارد یک نوع چالش محسوب می شود. چالش بین بهترین کیفیت در برابر بهترین قیمت. این چالش زمانی مطرح می شود که شما دوست دارید کیفیت خوبی ( بر اساس تعاریف خودتان ) از محصول دریافت کنید در حالی که قیمت پایین تری نیز برای آن پرداخت کنید. این اتفاق در دید اول یک تناقض محسوب می شود. چرا که کاملا طبیعی است هرچه کیفیت یک محصول بالاتر برود یعنی میزان مواد مرغوب و تکنولوژی استفاده شده در آن قوی تر و بهتر است و این اتفاق هزینه تمام شده محصول را بالا می برد و عملا کیفیت برتر با قیمت پایین تر اتفاق نخواهد افتاد. اما همانطور که بیان کردیم. این تناقضی است که در دید اول اتفاق می افتد و اتفاقا بسیاری از سودجویان بازار تجارت و کسب و کار از این تناقض نهایت استفاده را می برند. این افراد مدام با عنوان های بهترین کیفیت و بهترین برند و … بالاترین قیمت ها را از مشتری خود درخواست می کنند.

این در حالی است که علم اقتصاد بسیار منطقی می تواند به ما ثابت کند هزینه پرداختی ما بابت یک محصول تنها هزینه تمام شده آن نمی باشد. یک کیفیت برتر می تواند هزینه تولید محصول را افزایش بده اما این هنوز هزینه تمام شده محصول و آن چیزی که مشتری باید بپردازد نیست.

در کلام بهتر اگر می خواهید محصولی مانند انواع لامپ های سنسور دار را با کیفیت بالا و قیمت پایین تر تهیه کنید باید سعی کنید سایر هزینه های خرید را کشف و آن ها را حذف کنید. هزینه های مانند حمل و نقل، واسطه گری ها و حضور سودجویان و … امروز به راحتی قابل حذف است. در این حالت اگر شما انواع لامپ های سنسور دار با کیفیت را با شرط حذف هزینه های اضافی آن بخرید در واقع شاید کمتر از هزینه های تمام شده انواع لامپ های سنسور دار بی کیفیت پرداخت کرده باشید. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می توان این هزینه ها را کاهش داد؟

لامپ های سنسور دار، قیمت خوب در برابر کیفیت عالی

همانطور که در بالا گفتم مهمترین عامل هایی که باعث می شود هزینه تمام شده یک محصول تفاوت بسیاری با هزینه تولیدی آن داشته باشد اگر حذف شوند ما به هدف اصلی خودمان یعنی خرید محصولی با کیفیت اما با قیمتی مناسب می رسیم.

سیستم گذشته کسب و کار این گونه عمل می کند که همیشه یک مرز میان تولید کننده و مصرف کننده قرار داد. این مرز می تواند یک نمایندگی یا یک مغازه یا هر چیز دیگری باشد. حال به تعداد فاصله این مرزها و تعداد زیاد شدن آن ها هزینه سودهای گرفته شده توسط آن ها بر هزینه تمام شده محصول اضافه می شود و خریدار مجبور است هزینه بیشتری را پرداخت کند.

از این رو به نظر می رسد خرید از نزدیکترین مرز به کارخانه می تواند هزینه کمتری داشته باشد. نمایندگی ها اصولا این مزیت را نسبت به بقیه دارند. لامپ های سنسور دار نیز مانند انواع محصولات دیگر از این ویژگی برخوردار هستند.

اما همچنان می توان هزینه را کاهش داد. با رونق فروشگاه های اینترنتی مرز فیزیکی تبدیل به مرزهای مجازی شد. در این حالت هزینه رسیدن به نمایندگی به شکل فیزیکی حذف می شود و شما می توانید توان کمتر مالی و جسمی و روحی برای این کار بگذارید.

اما همچنان احتمال واسطه گری در این بین وجود دارد که در لامپ های سنسور دار و سایر محصولات پیشنهاد ما این است که سعی کنید از سایت های نمایندگی خریداری کنید.  با این حال عطش سیری ناپذیر انسان برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر و موفقیت های بالاتر باعث شد که کارخانه ها و تولیدکنندگان لامپ های سنسور دار و یا هر محصول دیگر در اقدامی جالب تمام مرزها را برداشته و خود به صورت مستقیم با مصرف کنندگان در ارتباط باشد. این یک معامله دو سر برد محسوب می شود که در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت.

بازی برد برد در خرید لامپ های سنسور دار

وقتی تولید کننده ای امکان خرید آسان از کارخانه و بدون واسطه برای مشتری های خود فراهم می کند اولین اتفاقی که می افتد این کارخانه هزینه ایجاد نمایندگی و ارسال به نمایندگی را برای خود حذف می کند و این حذف هزینه ها باعث می شود که مصرف کننده نه تنها متحمل آن هزینه ها نشود بلکه در قیمت تولید محصول نیز تخفیف های بهتری بگیرد. این اتفاق در واقع باعث شده است کارخانه ها و تولیدی های کوچک چه در صنعت لامپ های سنسور دار یا هر صنعتی دیگر مجال حضور داشته باشند و بتوانند با یک سایت و به صورت مستقیم با مشتریان خودشان در ارتباط باشند.

تمام این موارد به ما می تواند این موضوع را ثابت کند که ما می توانیم کیفیتی مناسب در برابر قیمتی خوب و عادلانه داشته باشیم به شرطی که کمی در خرید باهوش باشیم و این نکته را باور کنیم که تولیدکنندگان حرفه ای که کیفیت محصول برایشان مهم است باید بتوانند فروش خوبی هم داشته باشند بنابراین مجبور هستند که راه های دستیابی مشتری به محصولات خودشان را ساده تر کنند تا هزینه تمام شده کم و کم تر شود. بنابراین به شرکت ها و تولیدکنندگانی بیشتر اعتماد کنید که این راه ها را برای شما باز کرده اند. نکته مثبت این داستان بجز هزینه های مالی این است که شما می توانید به شکل مستقیم با خود تولید کننده در ارتباط باشید و نظرات خود را به او منتقل کنید و این را می توان یکی از معجزه های اینترنت دانست.

بیشتر بخوانید

لامپ های سنسور دار و خرید آسان آن

دنیای امروز دنیایی است که نمی توان به سادگی از تکنولوژی های روز کنار کشید. یکی از ویژگی های اساسی این تکنولوژی ها این است که سرعت همه گیری بسیار بالایی دارد. به خاطر دارم زمانی که برای برای اولین بار تکنولوژی گوشی های هوشمند وارد بازار شد اکثر مردم از جمله خود من تعصب خاصی بر گوشی های دکمه ای و قدیمی خود داشتیم. اما امروز خود بنده چند دستگاه گوشی هوشمند عوض کرده ام تا بتوانم با تکنولوژی پیش بروم! در کلام بهتر تکنولوژی در دنیای امروز منتظر این نمی ماند شما به آن نیاز داشته باشید، بلکه شما مجبور به استفاده از آن هستید. بعد از اولین استفاده از این تکنولوژی شما خواهید فهمید که اگر آن را از شما بگیرند نیاز شدیدی برای شما پدید خواهد آمد. اگر بخواهیم روراست باشیم لامپ های سنسور دار نیز یکی از این تکنولوژی های جدید و رو به رشد می باشد.

نکته جالب تر این جاست که انواع تکنولوژی های مختلف گرچه در حوزه های مختلف هستند اما هرچه رو به جلو پیش می روند کم کم وارد حوزه های یکدیگر می شوند و استفاده از یکی از آن ها مستلزم استفاده از نوع دیگری می شود. این ویژگی در تحصیلات و داستان های آکادمیک نیز بسیار تاثیر گذار است. حال فارغ از این مباحث می خواهیم لامپ های سنسور دار را به عنوان یک تکنولوژی مورد بررسی قرار دهیم.

احتمالا همه شما به نوعی با تکنولوژی لامپ های سنسور دار آشنا هستید و با سازوکار کلی آن آشنا هستیم. در این مقاله نمی خواهیم به این موارد بپردازیم. بلکه سوال اصلی این جاست اگر بخواهیم نوعی از لامپ های سنسور دار را داشته باشیم چگونه می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم و به بیان بهتر آن را بخریم؟ در واقع می خواهیم راه های خرید لامپ های سنسور دار را به شما نشان دهیم.

خرید حضوری یا اینترنتی؟

در روزگاری زندگی می کنیم که اینترنت همه ابعاد آن را زیر و رو کرده است. یکی از بزرگترین ابعادی که اینترنت آن را تغییر داده است، بحث اقتصاد و خرید و فروش است. اینترنت امروز بستری را فراهم کرده است تا خرید و فروش به واسطه یک پل مجازی و بسیار کم هزینه صورت می گیرد. این اتفاق باعث شده است که حجم خرید و فروش بسیار گسترش پیدا کند و انواع محدودیت های مکانی و زمانی از بین رود.

حال از لامپ های سنسور دار که خود نمونه ای از تکنولوژی های جدید است انتظار می رود که در این بازار مجازی نیز حضوری فعال داشته باشد و در واقعیت نیز همین اتفاق نیز افتاده است.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی تخصصی حوزه روشنایی و یا غیر تخصصی مشغول تامین و فروش انواع لامپ های سنسور دار هستند. همین موضوع بیشتر به همه گیر شدن لامپ های سنسور دار کمک کرده است. اما سوال اصلی این جاست که آیا برای خرید لامپ های سنسور دار به شکل حضوری اقدام کنیم یا به خرید اینترنتی آن می شود اعتماد کرد؟

اگر شما جز کسانی هستید که هر چیزی مانند گوشی همراه، لباس و … را از اینترنت سفارش می دهید مسلما در خرید لامپ های سنسور دار اینترنت و فروشگاه های مجازی را هدف اول خود قرار می دهید. اما برخی هستند که در خرید بسیار حساس تر هستند و معمولا تا کیفیت محصول را به دست خود نبینند راضی به خرید نمی شوند. این دسته از دوستان اگر تا به امروز خرید چندانی از اینترنت نداشته اند و یا تعصب خاصی به خرید حضوری دارند مسلما باید لامپ های سنسور دار را از مغازه های سطح شهر تامین کنند.

اما عده ای نیز هستند که معتقدند حساسیت لامپ های سنسور دار و این که این یک وسیله بنیادی برای خانه و ساختمان محسوب می شود باید در خرید آن دقت کرد. این دسته از افراد به نظر دیدگاهی منطقی تر دارند. اما چگونه می توان این خرید های حساس مانند لامپ های سنسور دار را به شکل درست تری انجام داد؟

لامپ های سنسور دار و خرید آسان از کارخانه و بدون واسطه

بنابراین تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که خرید لامپ های سنسور دار می تواند یکی از خریدهای حساس و مهم در طول زندگی محسوب شود. زیرا اولا به مبحث مهم برق مرتبط است که می تواند بسیار خطرناک باشد، از سوی دیگر سیستم های روشنایی مانند بسیاری از اجزای ساختمان تقریبا ثابت هستند و تعویض آن ها مستلزم هزینه بسیار است.

از این رو به نظر می رسد که خریداران باید در انتخاب نوع خرید خود بسیار دقت کنند. از این رو بسیاری از مصرف کنندگان علاقه مند هستند محصولات لامپ های سنسور دار را از خود کارخانه یا نمایندگی های آن ها تهیه کنند. خوشبختانه بسیاری از تولیدی های و کارخانه های سیستم های روشنایی مانند نورتاب امکان خرید حضوری از کارخانه و بدون واسطه را برای مشتریان خود فراهم کرده است. البته این بدین معنی نیست که این شرکت ها از مفهوم خرید و فروش اینترنتی دور هستند. بلکه کاملا برعکس، این شرکت ها با راه اندازی سایت فروشگاه اختصاصی محصولات خود کاری کرده انده که مشتری ها با اطمینان خاطر بیشتر نسبت به اصالت کالا دست به خرید بزنند در عین حالی که هزینه های اضافی و رفت و آمد های بسیار را حذف کرده اند.

یادتان باشد؛ امروز همه چیز به سمت هوشمندی پیش رفته است. خانه و ساختمان ها در حال هوشمند شدن هستند. بنابراین شما هم باید هوشمندتر از گذشته رفتار کنید و خریدی هوشمند داشته باشید. حتی در انتخاب لامپ های سنسور دار!

بیشتر بخوانید

لامپ های سنسور دار انتخابی برای تمام عمر

بعد از اختراع لامپ توسط ادیسون و روشن شدن شب های بشریت، آدمی دانست که چیزی را به دست آورده است که هیچگاه نمی تواند از آن بگذرد و تا انتهای دوران انسانیت با او به همراه خواهد ماند. گرچه کاربردهای نیروی الکتریسیته یا همان برق رو به فزونی گذاشت و امروز به هر سمت که نگاه می کنیم مستقیم یا غیر مستقیم به نیروی برق وابستگی دارد، همچنان این روشنایی است که دلیل استفاده شب های ما از برق است. کافی است لحظه ای برق قطع شود. به واسطه حذف روشنایی زودتر از هر اتفاق دیگری بر این واقعیت می رسیم که نیروی برق برای مدتی قطع شده است. این سخن ما را به این نکته می رساند که در کنار برق سیستم روشنایی نیز اهمیت خاصی برای خودش دارد. از این رو در این مقاله قصد داریم سراغ  لامپ های سنسور دار برویم و اطلاعاتی جامع از آن ها به دست بیاوریم.

بزرگترین مزیت لامپ های سنسور دار این است که با حذف اختیارات انسان، خود تصمیم می گیرد بر اساس حضور انسان لامپی را روشن کند و در صورت نبود آدمی آن لامپ را خاموش کند. این اتفاق باعث می شود هم محیط زیست سرعت تخریب کمتری پیدا کند و هم این که هزینه های آدمی مشمول یک صرفه اقتصادی شود. اما این تنها فایده های لامپ های سنسور دار نیست. داشتن امنیت بالا به سبب کم شدن مسیر کابل کشی و همچنین کنترل جریان از دیگر مزیت های آن ها می باشد. اما همواره یک نکته در مورد استفاده از هر نوع مسئله ای معمولا دست کم گرفته می شود. معمولا ما دوست داریم بهترین جنس و بهترین کیفیت را داشته باشیم و می خواهیم این کیفیت را با پایین ترین و مناسب ترین قیمت خریداری کنیم اما یادمان می رود که از آن وسیله به خوبی مراقبت کنیم و نمی دانیم اگر به درستی مراقبت صورت نگیرد آن وسیله دچار استهلاک می شود و ما  را متوجه ضرر می کند. در ادامه قصد داریم به این بخش مهم از لامپ های سنسور دار بپردازیم.

 

نکاتی برای نگهداری از لامپ های سنسور دار

همانطور که در بالاتر گفته شد از مزیت های اصلی لامپ های سنسور دار این است که سیم کشی کمتری دارد و نسبت به لامپ های معمولی زمان کمتری را روشن می ماند. از این رو می توان گفت به طور کلی لامپ های سنسور دار از استهلاک کمتری برخوردار هستند. اما این اتفاق دلیل نمی شود که لامپ های سنسور دار را بدون نیاز به بازدید دوره ای دانست. بلکه می توان گفت این نوع لامپ ها بازه طولانی تری برای بازدید دارند به طور مثال هر دوسال یک بار می تواند زمان مناسبی برای این کار باشد. البته اگر شرایط ساختمان عادی باشد و اتفاقاتی نظیر رنگ کاری و … جود نداشته باشد این سخن درست.

اما در یک بازدید دوره ای به چه نکاتی باید توجه کرد. توجه داشته باشید زمان بازدید دوره با نوع لامپی که استفاده می کنید تعیین می شود. ممکن است نوع لامپ شما از مدل های ال ای دی و بسیار کم مصرف باشد در این صورت می تواند زمان بازدید را طولانی تر کند و یا اتفاقی برعکس بیفتد. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که بخش سنسور این سیستم های روشنایی از بخش لامپ آن جداست و شما می توانید بدون دستکاری سنسور لامپ را مانند یک لامپ عادی تعویض کنید.

نکته مهم در بازدید دوره ای تمیز کردن شیشه های محافظ لامپ های سنسور دار می باشد. این محافظ ها ممکن است بر اثر گذر زمان دچار کثیفی شوند و یا کمی ترک خوردگی داشته باشند. این گونه اتفاق ها نه تنها ممکن است باعث شود که لامپ های سنسور دار پخش نور بهتر خود را از دست بدهد بلکه احتمال ایجاد اختلال در کار سنسور را نیز دارد. از این رو تمیز کردن و یا تعویض شیشه محافظ از اصلی ترین کارهای بازدید های دوره ای می باشد.

سیستم لامپ های سنسور دار سیستم هایی کوچکی هستند که به هیچ وجه گستردگی خاصی ندارند از این رو احتمالا کل زمانی که برای یک بازدید یکی از آن ها صرف کنید چیزی حدود 10 دقیقه با احتساب زمان بالا رفتن و پایین آمدن.

آنچه بر ما گذشت

در این مقاله سعی داشتیم به یک نکته اساسی در زمینه لامپ های سنسور دار اشاره کنیم و آن حفظ و نگهداری از این لامپ ها و سیستم های روشنایی می باشد. حذف شدن کابل کشی ها و نبود کلید کنترل دلیل بر این نمی شود که به طور کامل این سیستم را به حال خود رها کنیم. از طرفی دیگر این سیستم گرچه می تواند خود را مدیریت کند اما هوش استفاده از اطلاعات و دیتا را ندارد. ممکن است ما بر اساس چیزی که فکر می کردیم زمان روشن ماندن بعد از نبود انسان را بسیار زیاد یا بسیار کم تصور کردیم. یکی از مزیت های این بازدید های دوره این است که کاری می کند تا ما بر اساس تجربه به دست آمده بتوانیم تنظیمی درست برای این سیستم اتخاذ کنیم.

یادتان باشد این سیستم این هوشمندی را نیز ندارد که مشکلات خود را به شکل واضح یا به واسطه یک کد بیان کند. بنابراین لازم است زمان های مشخصی را برای رسیدگی به آن ها در نظر بگیریم  و سعی کنیم در این زمان ها سرویسی کامل مخصوصا تمیز کاری خوب انجام دهیم. گرد و غبار می تواند مهمترین عامل اختلال در این سیستم ها محسوب شود. بنابراین در این بازدید ها یک دستمال با خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید

قابلیت نصب و جابجایی در همه جا، جذاب و دوست داشتنی

احتمالا تا امروز کمتر به مواردی چون قابلیت نصب و جابجایی در همه جا  توجه داشته اید. اگر سیر پیشرفت بشر را از ابتدای خلقت تا به امروز مورد توجه قرار دهیم با یک روند جذاب و دوست داشتنی رو برو می شویم، روندی که برعکس تصور ما اصلا به صورت منطقی و خطی پیش نرفته است، بلکه چیزی شبیه به دایره های فنر بوده است. بگذارید بهتر این داستان را برای شما بگوییم. سیر پیشرفت انسان به گونه ای بوده است که ابتدا به طبیعت احترام می گذاشته سپس از آن استفاده کرده و در نهایت محیط زیست را به ورطه نابودی کشاند. اما بعد از این اتفاق، انسان کم کم به ابتدای حلقه برگشت و سعی کرد به طبیعت احترام بگذارد، تنها تفاوت امروز با روزگار گذشته در مفهومی به نام زمان است که یک مفهوم خطی است. از این رو این حلقه به شکل حلقه های فنر می باشند که در طول زمان کشیده شده اند. اگر کمی دقت کنید این تکرار های جالب را در بخش های مختلفی از زندگی خواهید دید. از این روست که می گویند تاریخ بخوانید، زیرا دیر یا زود همان اتفاقات تکرار خواهد شد. یک مثال جالب دیگر از این موضوع، این است که روزگاری نشانه پیشرفت و تکنولوژی استفاده از سیم های بسیار و بزرگ بودن دستگاه ها بود، اما بعد از این که انسان به ابتدای حلقه بعد رسید درست مانند حلقه پیشین خود، به کم حجم بودن و کوچک بودن لوازم اهمیت بیشتری داد. کافی است سیر تولید گوشی های همراه را نگاهی بیندازید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. از این رو در روزگاری زندگی می کنیم که قابلیت نصب و جابجایی در همه جا یکی از شاخصه های اصلی تکنولوژی محسوب می شود که دوست داریم در ادامه مقاله بیشتر به آن بپردازیم. اما پیش از آن از شما می خواهیم کمی به اطراف خود نگاه کنید، آیا آن دسته از لوازمی که قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را دارند برای شما جذابیت بیشتری ندارند؟

لامپ های سنسوردار و قابلیت نصب و جابجایی در همه جا

انسان امروزی به سبب عصر تکنولوژی و هزاران وسیله ای که می توانند او را در هر کجای جهان همراهی کنند، کم کم عادت یکجا نشینی را ترک کرده است. انسان روحیه ای سیری ناپذیر دارد. اگر لذت جابه جایی و کشف نقاط جدید را بچشد دیگر کمتر می توان آن را پایبند یک جا کرد. این اتفاقی است که در حال رخ دادن است. شاید به وضوح امروزه این موضوع قابل درک نباشد، اما حتما منتظر همچنین اتفاقی باشید. از این رو هرچه لوازم اطراف انسان دارای قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را داشته باشند برای او بهتر و مفیدتر خواهد بود.

اما نکته جالب دیگر این جاست که انسانی که به هر کجا سری می زند و یک جا نمی نشیند قدر طبیعت را بیشتر می داند و می فهمد ما با چه نعمت عظیمی روبرو هستیم، بنابراین دوست دارد تا می تواند به محیط زیست کمک کند. این جاست که چیزهایی مانند لامپ های سنسوردار به داد او می رسد، زیرا قابلیت نصب و جابجایی در همه جا هزینه های شخصی را در برابر حفظ محیط زیست قرار نمی دهد.

اما این تمام موضوع در باب لامپ های سنسوردار و قابلیت نصب و جابجایی در همه جا نیست. یکی دیگر از شاخه های بحث در این باره را می توان مبحث شیرین دکوراسیون خانه دانست. در ادامه قصد داریم بیشتر در این باره صحبت کنیم، زیرا مطمئن هستیم در ذهن تک تک شما داشتن یک محیط زیبا و کاربردی دغدغه ای انکار ناپذیر است. بنابراین در ادامه با ما همراه بمانید.

قابلیت نصب و جابجایی در همه جا و اهمیت آن در دکوراسیون منزل

مفهوم دکوراسیون منزل امروز به سمتی رفته است که هر وسیله کوچک یا بزرگی می تواند تاثیری شگرف در داشتن یک تناسب درست در دکوراسیون داشته باشد. جزئیات بیش از آن چیزی که فکر می کنید در این مفهوم تاثیر گذار است. جزئیاتی که روزگاری به هیچ عنوان بودن یا نبودنشان برای ما ملاک نبود. مثلا چند سال پیش به هیچ عنوان فکر نمی کردیم که پریزهای برق را در کجای خانه و با چه ارتفاعی از سطح زمین طراحی و نصب کنیم، اما رفته رفته سعی شد که این جزئیات نیز مورد اهمیت و توجه قرار بگیرد، زیرا تاثیری عمیق و مهم در مفهوم دکوراسیون داشت.

یکی از مهمترین مواردی که می تواند در طراحی دکوراسیون بسیار مورد توجه قرار بگیرد و برای آن بسیار مهم باشد این است که وسایل قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را داشته باشند. این اتفاق اولا به طراح دکور توانایی آزمون و خطا را می دهد و او می تواند به راحتی موارد مختلف را امتحان کند و بهترین مورد را برا دکوراسیون داخلی انتخاب کند.

این موضوع در مواردی چون لامپ ها و موارد روشنایی که معمولا عادت کردیم یک چیز ثابت و غیر قابل تغییر باشد، بسیار جذاب است و اتفاقی است که هر طراح دکوری دوست دارد با آن سر و کله بزند. از این رو به نظر می می آید لامپ های سنسوردار بجز این که می تواند دل طبیعت و محیط زیست را به دست بیاورد، راهکارهای جالبی برای جلب نظر انسان ها نیز دارد. همین قابلیت نصب و جابجایی در همه جا جز نیازهای پنهانی است که معمولا در ابتدا دیده نمی شود، اما نیازی است که شاید هر لحظه با آن درگیر هستیم. کافی است یک بار از این امکان استفاده بکنید و شیرینی راحتی آن را بچشید، شک نکنید که دیگر نمی توانید این نیاز را انکار کنید و آن را نادیده بگیرید.

بیشتر بخوانید

عیب یابی لامپ های سنسور دار

لامپ های سنسور دار مانند هر وسیله ای دیگر دارای کاربردی خاص است که کاربر ارائه این کاربرد را بی کم و کاست انتظار دارد. مسلما اولین هدف استفاده از لامپ های سنسور دار را روشنایی و پخش نور بهتر آن است. اما این کاری است که لامپ های معمولی نیز انجام می دهند. بنابراین علاوه بر پخش نور بهتر لامپ های سنسور دار باید کارایی دیگری نیز برای کاربر داشته باشند، بهترین کارایی جانبی آن ها را می توان روشن و خاموش شدن خودکار آن ها دانست.

توانایی روشن و خاموش شدن خودکار و داشتن پخش نور بهتر از عمده نیاز های کاربر نسبت به لامپ های سنسور دار است. یادتان باشد که عمده ایرادات و عیب هایی که یک وسیله ممکن است داشته باشد و ما به عنوان کاربر متوجه آن شویم در بخش همین کاربردها و کاربری ها خواهد بود.

در کلام بهتر چه در مورد لامپ های سنسور دار و چه در هر نوع وسیله دیگر عیب یابی به این معنی است که چیزی یا علتی باعث اختلال در ارائه کاربری آن شده است را پیدا و آن را حل کنیم.

جالب است بدانید بسیاری از مواردی که به عنوان عیب در لامپ های سنسور دار و یا دیگر وسایل ایجاد می شوند عمدتا قابل رفع است. بنابراین دانستن این سری موارد نه تنها باعث می شود عیب و ایراد ایجاد شده سریعتر رفع شود بلکه دست سودجویان و تعمیرکارانی که عمدتا دوست دارند یک مشکل کوچک را تبدیل به موردی بهرنج کنند کوتاه می کند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به عیب یابی در  لامپ های سنسور دار بپردازیم و سعی کنیم با راه حل های ساده این سری از مشکلات را حل کنیم. بنابراین اگر لامپ سنسورداری دارید و یا این که قصد خرید آن را دارید پیشنهاد می دهیم این مقاله را از دست ندهید.

ایراد سنسور در لامپ های سنسور دار

اصولا عمده مشکل لامپ های سنسور دار را می توان در بخش سنسور آن پیدا کرد. عملکرد این وسیله کوچک این گونه است که هنگام حس حرکت در محیط مدار برق را وصل می کند و هنگامی که حرکتی احساس نکند بعد از گذشت زمانی مشخص مدار را خاموش می کند.

اصولا مشکلات مربوط به سنسورها زمانی مشخص می شود که یا لامپ روشن نمی شود و یا این که این لامپ مدام روشن و خاموش می شود. این نشان می دهد که در سنسور این لامپ ایرادی پیش آمده است.

اگر لامپ مدام روشن و خاموش می شود مشخصا سنسور مدام در معرض تحریک شدن قرار گرفته است. حال اگر این روشن و خاموش شدن به شکل مداوم و منظم باشد نسبت به این که نا منظم باشد می تواند علت را تغییر دهد.

در صورتی که لامپ های سنسور دار به شکل نامنظم و بدون حضور کسی روشن می شود احتمالا باید رد پای یک موجود دیگری را در این میان پیدا کنیم. ابتدا مطمئن شوید در آن راهرو و یا راه پله حیوان یا پرنده ای حضور ندارد و امکان ورود نیز برای آن ها نیست. در این صورت سراغ خود محفظه لامپ بروید به احتمال بسیار بسیار بالا در این محفظه حشره ای گیر کرده است که مادامی که از کنار سنسور رد می شود آن را تحریک می کند. چون در این حالت حشره بسیار نزدیک به سنسور است حساسیت سنسور عمل می کند.

اما اگر سنسور به شکل منظم روشن و خاموش می شود احتمالا سنسور دچار سوختگی و شکست شده است. در این حالت با خرید یک سنسور حرکتی و تعویض آن می توانید مانند روز اول از لامپ خود استفاده کنید. البته در این مورد علت اصلی کمی پیچیده تر است. زیرا احتمال نوسانات بالایی برقی در ساختمان وجود دارد و همین نوسانات موجب همچنین ایرادی شده است. در این موارد بهتر است با یک تعمیرکار و برقکار حرفه ای تماس بگیرید.

عدم کارایی به موقع سنسور

یکی دیگر از عمده ایراداتی که در لامپ های سنسور دار ایجاد می شود این است که این سنسور این لامپ ها به موقع عمل نمی کند و معمولا با یک تاخیر زمانی خاص اقدام می کند. در این چنین شرایطی معمولا ایراد در سنسور نیست بلکه باید آن را در محیط اطراف خود پیدا کنید.

ابتدا باید به این سوال جواب دهید که این اتفاق از ابتدا بوده و یا خیر؟ اگر این مشکل از اول نصب بوده است بنابراین محل درستی برای نصب لامپ خود انتخاب نکرده اید زیرا درب ورود در محدوده سنسور قرار نگرفته است بنابراین از زمان ورود تا چند لحظه بعد که رو به جلو حرکت می کنید سنسور شما در محدود خود احساس می کند. این اتفاق معمولا در راهروهایی با سقف بلند اتفاق می افتد. از این رو پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از لامپ های سنسور دار سقفی از مدل دیواری آن ها استفاده کنید.

اما اگر این تاخیر زمانی جدیدا ایجاد شده است به احتمال بالا مشکل را باید در محفظه محافظ لامپ پیدا کنید. این محفظه ممکن است به هر دلیلی کدر یا تیره شده باشد و یا یک ترک مانع از دید سنسور شده است. از این رو شما به سادگی می توانید با تمیز کردن محفظه و یا تعویض آن دید سابق سنسور را به او برگردانید و از عیب یابی که کردید لذت ببرید. در این مورد به سبب تمیز شدن محفظه لامپ، پخش نور بهتری نیز خواهیم داشت. این موارد از عمده ایراداتی بود که لامپ های سنسور دار معمولا دارند. همانطور که می بینید بسیاری از آن ها دلیلی ساده و شاید خنده دار دارند. کافی است کمی با دقت نگاه کنید.

بیشتر بخوانید

طول عمر بالا از مزیت های بزرگ لامپ های سنسور دار

انسان هرچه بیشتر رو به جلو پیش رفت، بیشتر خواستار آسایش و آرامش شد. این عطش برای رسیدن به آرامش بیشتر به نوعی انسان را تنبل کرد. تنبل به این مفهوم که انسان دوست دارد هر چیزی را که میخواهد فارغ از بزرگی یا کوچکی آن در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین میزان زحمت به دست بیاورد. از این رو مباحثی چون ساختمان های پیش ساخته و .. ایجاد شده است. چرا که نیمی از مسیر ساخت خانه ها در کارخانه می گذرد و دیگر رنج بسیاری از مسیر را نمی خواهد به خود بدهیم. اما این اتفاق در کنار راحتی، عیبی بزرگ به همراه دارد. بزرگترین عیب این اتفاق در این است که میزان توانایی انسان در شخصی سازی کم و کم تر می شود. در مثال همان خانه های پیش ساخته شما اگر بخواهید یک پنجره جدید ایجاد کنید، تقریبا تصمیمی غیر ممکن گرفته اید. همین امر کم کم به جزئیات زندگی ما نیز رسوخ کرده است. از طرفی دیگر با هوشمندسازی خانه ها و ساختمان ها، مفاهیم تعویض و جابجایی تقریبا معنی خود را از دست می دهد. امروز دنیا به این سمت حرکت می کند که طول عمر وسایل را چندین برابر کند تا این تناقض عدم توانایی جابه جایی به نوعی حل شود. در این بین می توان گفت که اگر بخواهید با دنیا حرکت کنید ( مجبورید که با پیشرفت دنیا شما نیز پیشرفت کنید! ) باید کم کم به فکر استفاده از وسایلی باشید که طول عمر بالاتری دارند و نیاز کمتری به تعویض داشته باشند. یکی از ساده ترین این وسایل که می تواند به عنوان شروع کننده یک تغییر در زندگی نیز مورد توجه قرار بگیرد، همین لامپ های سنسور دار می باشد. در ادامه قصد داریم لامپ های سنسور دار را از نظر طول عمر مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

لامپ های سنسور دار و عوامل موثر در طول عمر

برای روشن شدن بحث بهتر است چند دقیقه ای لامپ های سنسور دار را فراموش کنید. به نظر شما مهمترین عوامل تعیین کننده طول عمر انسان چه می تواند باشد؟ اصولا هر چه که الان بیان کنیم در واقع عوامل محدود کننده عمر انسان می باشد. اما نکته جالب اینجاست که تمام این عوامل محدود کننده کاملا جزئی هستند. به طور کلی سیگار کشیدن را یکی از عوامل تعیین کننده طول عمر انسان می دانند اما طبق تخمین های زده شده، هر نخ سیگار تنها یک ساعت از عمر انسان کم می کند. ابتدا این آمار چندان برای ما مهم به نظر نمی رسد. اما وقتی در صورت کلی نگاه کنیم متوجه می شویم که چندین ماه و سال را به خاطر همین سیگار از دست داده ایم.

منظور ما از بیان این مثال این است که مفهوم بزرگی مانند طول عمر توسط عوامل جزئی محدود می شود. از این رو اگر می خواهید وسایل شما از  طول عمر بهتری برخوردار باشد و زمان زیادتری برای شما عمر کند حتما حتما به دنبال نکات و عوامل محدود کننده جزئی بگردید.

در مبحث روشنایی نیز یکی از مهمترین و جزئی ترین عامل های محدود کننده طول عمر وسایل را میزان تعداد روشن و خاموش شدن و طول مدت روشن ماندن لامپ می باشد. در دید اول لامپ عادی با لامپ های سنسور دار در این عوامل برابر هستند. چرا که تعداد روشنایی بر اساس ورود انسان رقم می خورد و میزان روشنایی را نیز حضور انسان تعیین می کند از این رو در دید اول به نظر می رسد که هر دو این سیستم های ساده دارای طول عمر یکسانی باشند.

اما نکته جذابی که در این بین وجود دارد این است که دو عامل گفته شده در بالا در لامپ های عادی در اختیار انسان قرار داد و در لامپ های سنسور دار به دست خود سیستم روشنایی می باشد. همین تفاوت کوچک می تواند تفاوت عمده ای در میزان طول عمر سیستم روشنایی ما داشته باشد.

انسان اصولا موجودی با خطاپذیری بالا است. از این رو ممکن است حتی در زمانی که در راهرو یا راه پله حضور ندارد چراغ را روشن بگذارید و این یعنی کم شدن طول عمر لامپ یا بخواهد به هر علت در فاصله زمانی چند ثانیه لامپ را روشن و خاموش کند.

نداشتن قطعه حرکتی و در نتیجه طول عمر بیشتر لامپ های سنسور دار

همانطور که در بالا گفته شد یکی از موارد محدود کننده طول عمر در سیستم روشنایی حذف کلید روشن و خاموش می باشد. این کلید یک عامل مکانیکی محسوب می شود. همانطور که میدانید بزرگترین ایراد عوامل مکانیکی این است که استهلاک بسیار بالایی دارند و موجب می شوند که سیستم طول عمر پایین تری پیدا کند.

بجز این مورد، وجود سنسورهای نوری که بر اساس حضور یا عدم حضور انسان مدار را به شکل الکتریکی قطع و وصل می کند بزرگ ترین عامل افزایش طول عمر در لامپ های سنسور دار محسوب می شود. در واقع بر خلاف تصور سیستم قطع و وصل در لامپ های سنسور دار به واسطه یک عامل مکانیکی نمی باشد و این کار به شکل الکترونیکی انجام می گیرد.

همانطور که مشاهده می کنید لامپ های سنسور دار برخلاف تصور ابتدایی می تواند طول عمر بسیار بالاتری نسبت به سیستم های سنتی تر داشته باشد. این موضوع علاوه بر این که ما را در مسیر درست پیشرفت جهانی قرار می دهد، می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی های اقتصادی شود. به نظر می آید با توجه به افزایش قیمت لامپ ها و سیستم های ساده روشنایی، طول عمر یک عامل مهم اقتصادی برای ما محسوب شود.

بیشتر بخوانید

یک خرید هوشمندانه لامپ های سنسور دار

امروز در این مقاله می خواهیم به بررسی خرید لامپ های سنسور دار بپردازیم و ببینیم که در این خرید باید به چه شرایطی دقت کنیم.  خرید هر نوع محصولی فراغ از نوع کارایی و ویژگی هایی که دارد یک نوع چالش محسوب می شود. چالش بین بهترین کیفیت در برابر بهترین قیمت. این چالش زمانی مطرح می شود که شما دوست دارید کیفیت خوبی ( بر اساس تعاریف خودتان ) از محصول دریافت کنید در حالی که قیمت پایین تری نیز برای آن پرداخت کنید. این اتفاق در دید اول یک تناقض محسوب می شود. چرا که کاملا طبیعی است هرچه کیفیت یک محصول بالاتر برود یعنی میزان مواد مرغوب و تکنولوژی استفاده شده در آن قوی تر و بهتر است و این اتفاق هزینه تمام شده محصول را بالا می برد و عملا کیفیت برتر با قیمت پایین تر اتفاق نخواهد افتاد. اما همانطور که بیان کردیم. این تناقضی است که در دید اول اتفاق می افتد و اتفاقا بسیاری از سودجویان بازار تجارت و کسب و کار از این تناقض نهایت استفاده را می برند. این افراد مدام با عنوان های بهترین کیفیت و بهترین برند و … بالاترین قیمت ها را از مشتری خود درخواست می کنند.

این در حالی است که علم اقتصاد بسیار منطقی می تواند به ما ثابت کند هزینه پرداختی ما بابت یک محصول تنها هزینه تمام شده آن نمی باشد. یک کیفیت برتر می تواند هزینه تولید محصول را افزایش بده اما این هنوز هزینه تمام شده محصول و آن چیزی که مشتری باید بپردازد نیست.

در کلام بهتر اگر می خواهید محصولی مانند انواع لامپ های سنسور دار را با کیفیت بالا و قیمت پایین تر تهیه کنید باید سعی کنید سایر هزینه های خرید را کشف و آن ها را حذف کنید. هزینه های مانند حمل و نقل، واسطه گری ها و حضور سودجویان و … امروز به راحتی قابل حذف است. در این حالت اگر شما انواع لامپ های سنسور دار با کیفیت را با شرط حذف هزینه های اضافی آن بخرید در واقع شاید کمتر از هزینه های تمام شده انواع لامپ های سنسور دار بی کیفیت پرداخت کرده باشید. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می توان این هزینه ها را کاهش داد؟

لامپ های سنسور دار، قیمت خوب در برابر کیفیت عالی

همانطور که در بالا گفتم مهمترین عامل هایی که باعث می شود هزینه تمام شده یک محصول تفاوت بسیاری با هزینه تولیدی آن داشته باشد اگر حذف شوند ما به هدف اصلی خودمان یعنی خرید محصولی با کیفیت اما با قیمتی مناسب می رسیم.

سیستم گذشته کسب و کار این گونه عمل می کند که همیشه یک مرز میان تولید کننده و مصرف کننده قرار داد. این مرز می تواند یک نمایندگی یا یک مغازه یا هر چیز دیگری باشد. حال به تعداد فاصله این مرزها و تعداد زیاد شدن آن ها هزینه سودهای گرفته شده توسط آن ها بر هزینه تمام شده محصول اضافه می شود و خریدار مجبور است هزینه بیشتری را پرداخت کند.

از این رو به نظر می رسد خرید از نزدیکترین مرز به کارخانه می تواند هزینه کمتری داشته باشد. نمایندگی ها اصولا این مزیت را نسبت به بقیه دارند. لامپ های سنسور دار نیز مانند انواع محصولات دیگر از این ویژگی برخوردار هستند.

اما همچنان می توان هزینه را کاهش داد. با رونق فروشگاه های اینترنتی مرز فیزیکی تبدیل به مرزهای مجازی شد. در این حالت هزینه رسیدن به نمایندگی به شکل فیزیکی حذف می شود و شما می توانید توان کمتر مالی و جسمی و روحی برای این کار بگذارید.

اما همچنان احتمال واسطه گری در این بین وجود دارد که در لامپ های سنسور دار و سایر محصولات پیشنهاد ما این است که سعی کنید از سایت های نمایندگی خریداری کنید.  با این حال عطش سیری ناپذیر انسان برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر و موفقیت های بالاتر باعث شد که کارخانه ها و تولیدکنندگان لامپ های سنسور دار و یا هر محصول دیگر در اقدامی جالب تمام مرزها را برداشته و خود به صورت مستقیم با مصرف کنندگان در ارتباط باشد. این یک معامله دو سر برد محسوب می شود که در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت.

بازی برد برد در خرید لامپ های سنسور دار

وقتی تولید کننده ای امکان خرید آسان از کارخانه و بدون واسطه برای مشتری های خود فراهم می کند اولین اتفاقی که می افتد این کارخانه هزینه ایجاد نمایندگی و ارسال به نمایندگی را برای خود حذف می کند و این حذف هزینه ها باعث می شود که مصرف کننده نه تنها متحمل آن هزینه ها نشود بلکه در قیمت تولید محصول نیز تخفیف های بهتری بگیرد. این اتفاق در واقع باعث شده است کارخانه ها و تولیدی های کوچک چه در صنعت لامپ های سنسور دار یا هر صنعتی دیگر مجال حضور داشته باشند و بتوانند با یک سایت و به صورت مستقیم با مشتریان خودشان در ارتباط باشند.

تمام این موارد به ما می تواند این موضوع را ثابت کند که ما می توانیم کیفیتی مناسب در برابر قیمتی خوب و عادلانه داشته باشیم به شرطی که کمی در خرید باهوش باشیم و این نکته را باور کنیم که تولیدکنندگان حرفه ای که کیفیت محصول برایشان مهم است باید بتوانند فروش خوبی هم داشته باشند بنابراین مجبور هستند که راه های دستیابی مشتری به محصولات خودشان را ساده تر کنند تا هزینه تمام شده کم و کم تر شود. بنابراین به شرکت ها و تولیدکنندگانی بیشتر اعتماد کنید که این راه ها را برای شما باز کرده اند. نکته مثبت این داستان بجز هزینه های مالی این است که شما می توانید به شکل مستقیم با خود تولید کننده در ارتباط باشید و نظرات خود را به او منتقل کنید و این را می توان یکی از معجزه های اینترنت دانست.

بیشتر بخوانید