چراغ سنسوردار در خانه های هوشمند


در این مقاله با موارد استفاده از چراغ سنسوردار در خانه های هوشمند و سایر تجهیزاتی که در این خانه‌ها از آن‌ها بهره گرفته می‌شود، آشنا خواهید شد.

خانه هوشمند چیست؟

به زبان ساده باید گفت خانه هوشمند، خانه یا ساختمان مدرنی است که تمامی تجهیزات و لوازم قرار گرفته در آن به یک سیستم مرکزی متصل هستند و با استفاده از آن کار خواهند کرد. در خانه‌های هوشمند این امکان برای اعضای خانه فراهم شده تا بتوانند در سراسر دنیا و تنها با استفاده از تلفن همراهشان قسمت‌های مختلف خانه را کنترل کنند.

بخش های تشکیل دهنده یک خانه هوشمند

همانطور که اشاره شد، خانه های هوشمند از تجهیزات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که در ادامه قصد داریم به بررسی تمامی این بخش‌ها بپردازیم:

1.      کنترل کننده مرکزی

از اصلی‌ترین تجهیزاتی که در خانه های هوشمند وجود دارد و به نوعی قبل تپنده این نوع خانه‌ها است، کنترل کننده مرکزی است. تمامی اجزا قرار گرفته در خانه های هوشمند با این کنترل کننده در ارتباط هستند و اطلاعات را از این دستگاه به دست می‌آورند.

2.      چراغ های سنسوردار

از تجهیزات مهم دیگری که در خانه های هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چراغ های سنسوردار است. این چراغ ها قابل نصب در قسمت‌های مختلف خانه هستند و با بهره‌مندی از آن‌ها دیگر نیازی به نصب کلید روی دیوارها نخواهد بود. چراغ های سنسوردار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با نصب آن‌ها در قسمت‌های مختلف خانه تنها در صورت نیاز به هر محیط چراغ روشن خواهد شد و به همین ترتیب در مصرف انرژی به میزان چشم‌گیری صرفه جویی به عمل می‌آید.

استفاده از چراغ های سنسوردار در ساختمان‌های مختلف کاهش هزینه‌ها و همچنین صرفه جویی در مصرف برق را به همراه دارد که همین عامل باعث شده تا این محصول به یکی از پرطرفدارترین اجزا تشکیل دهنده خانه های هوشمند تبدیل شود. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با چراغ های سنسوردار آن است که این چراغ‌ها از طول عمر بالایی برخوردار هستند و در مدت زمان طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

3.      دوربین های امنیتی هوشمند

دوربین‌های امنیتی که در خانه‌های هوشمند قرار می‌گیرند، امکان نظارت خانه را حتی در زمانی که ساکنان در بیرون از خانه هستند، نیز فراهم می‌کنند. سنسورهای حرکتی موجود در این دوربین‌ها توانایی تشخیص مهمانان، ساکنان، حیوانات خانگی و دزدها را دارند و در صورتی که رفتار مشکوکی به وجود آید، به صاحب خانه اطلاع رسانی می‌کنند.

4.      قفل های هوشمند

قفل‌های هوشمند از محصولات بسیار پرکاربرد در خانه های هوشمند هستند که با استفاده از آن‌ها درب‌ها به صورت اتوماتیک باز با بسته می‌شوند. علاوه بر این باید گفت که این قفل‌ها به گونه‌ای هستند که از راه دور نیز امکان باز و بسته کردن درب را فراهم می‌کنند. قفل‌های هوشمند مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت نیز هستند و با توجه به همین امر با بهره‌مندی از چنین قفل‌هایی می‌توان باعث افزایش امنیت ساختمان‌های مختلف شد.

5.      ترموستات‌های هوشمند

ترموستات‌های هوشمند این امکان را برای صاحبخانه‌ها فراهم می‌آورد تا بتوانند از راه دور دمای اتاق خود را کنترل کنند. این دستگاه قابلیت یادگیری رفتارهای صاحبخانه را دارد و به صورت خودکار با توجه به نیاز صاحبخانه دما را تغییر می‌دهد تا آسایش و راحتی برای ساکنین فراهم آورده شود. استفاده از ترمورستات‌های هوشمند در خانه‌ها علاوه بر راحتی صرفه جویی در مصرف انرژی را به همراه دارد.

6.      لوازم خانه هوشمند

در خانه های هوشمند از لوازم هوشمندی استفاده می‌شود که با اتصال هریک از آن‌ها به اینترنت می‌توان به آسانی نسبت به شروع یا قطع عملکرد هریک اقدام کرد. از جمله لوازم هوشمندی که وجود دارد، می‌توان به سیستم‌های صوتی، یخچال، لباسشویی، تلویزیون و … اشاره کرد.

سخن آخر

در این مقاله به بسیاری از تجهیزاتی که در خانه های هوشمند از آن‌ها استفاده می‌شود، پرداخته شد که با بهره‌مندی از هریک از آن‌ها می‌توان باعث حفظ امنیت بیشتر خانه شد و فضایی امن را برای خانواده به وجود آورد. این خانه‌ها از محبوب‌ترین خانه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر بر تعداد‌ها افزوده شده است.

با توجه به امکاناتی که خانه های هوشمند در اختیار ساکنین قرار می‌دهند، به طور حتم می‌توان آرامش بیشتری را در آن‌ها تجربه کرد و از زمان خود بهترین بهره را برد. در میان تمامی تجهیزات خانه های هوشمند چراغ های سنسوردار از کاربری بیشتری برخوردار هستند زیرا از آن‌ها می‌توان در هر محیطی استفاده کرد و شاهد صرفه جویی در مصرف برق و کاهش بسیاری از هزینه‌ها بود.

بیشتر بخوانید

یک خرید هوشمندانه لامپ های سنسور دار

امروز در این مقاله می خواهیم به بررسی خرید لامپ های سنسور دار بپردازیم و ببینیم که در این خرید باید به چه شرایطی دقت کنیم.  خرید هر نوع محصولی فراغ از نوع کارایی و ویژگی هایی که دارد یک نوع چالش محسوب می شود. چالش بین بهترین کیفیت در برابر بهترین قیمت. این چالش زمانی مطرح می شود که شما دوست دارید کیفیت خوبی ( بر اساس تعاریف خودتان ) از محصول دریافت کنید در حالی که قیمت پایین تری نیز برای آن پرداخت کنید. این اتفاق در دید اول یک تناقض محسوب می شود. چرا که کاملا طبیعی است هرچه کیفیت یک محصول بالاتر برود یعنی میزان مواد مرغوب و تکنولوژی استفاده شده در آن قوی تر و بهتر است و این اتفاق هزینه تمام شده محصول را بالا می برد و عملا کیفیت برتر با قیمت پایین تر اتفاق نخواهد افتاد. اما همانطور که بیان کردیم. این تناقضی است که در دید اول اتفاق می افتد و اتفاقا بسیاری از سودجویان بازار تجارت و کسب و کار از این تناقض نهایت استفاده را می برند. این افراد مدام با عنوان های بهترین کیفیت و بهترین برند و … بالاترین قیمت ها را از مشتری خود درخواست می کنند.

این در حالی است که علم اقتصاد بسیار منطقی می تواند به ما ثابت کند هزینه پرداختی ما بابت یک محصول تنها هزینه تمام شده آن نمی باشد. یک کیفیت برتر می تواند هزینه تولید محصول را افزایش بده اما این هنوز هزینه تمام شده محصول و آن چیزی که مشتری باید بپردازد نیست.

در کلام بهتر اگر می خواهید محصولی مانند انواع لامپ های سنسور دار را با کیفیت بالا و قیمت پایین تر تهیه کنید باید سعی کنید سایر هزینه های خرید را کشف و آن ها را حذف کنید. هزینه های مانند حمل و نقل، واسطه گری ها و حضور سودجویان و … امروز به راحتی قابل حذف است. در این حالت اگر شما انواع لامپ های سنسور دار با کیفیت را با شرط حذف هزینه های اضافی آن بخرید در واقع شاید کمتر از هزینه های تمام شده انواع لامپ های سنسور دار بی کیفیت پرداخت کرده باشید. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می توان این هزینه ها را کاهش داد؟

لامپ های سنسور دار، قیمت خوب در برابر کیفیت عالی

همانطور که در بالا گفتم مهمترین عامل هایی که باعث می شود هزینه تمام شده یک محصول تفاوت بسیاری با هزینه تولیدی آن داشته باشد اگر حذف شوند ما به هدف اصلی خودمان یعنی خرید محصولی با کیفیت اما با قیمتی مناسب می رسیم.

سیستم گذشته کسب و کار این گونه عمل می کند که همیشه یک مرز میان تولید کننده و مصرف کننده قرار داد. این مرز می تواند یک نمایندگی یا یک مغازه یا هر چیز دیگری باشد. حال به تعداد فاصله این مرزها و تعداد زیاد شدن آن ها هزینه سودهای گرفته شده توسط آن ها بر هزینه تمام شده محصول اضافه می شود و خریدار مجبور است هزینه بیشتری را پرداخت کند.

از این رو به نظر می رسد خرید از نزدیکترین مرز به کارخانه می تواند هزینه کمتری داشته باشد. نمایندگی ها اصولا این مزیت را نسبت به بقیه دارند. لامپ های سنسور دار نیز مانند انواع محصولات دیگر از این ویژگی برخوردار هستند.

اما همچنان می توان هزینه را کاهش داد. با رونق فروشگاه های اینترنتی مرز فیزیکی تبدیل به مرزهای مجازی شد. در این حالت هزینه رسیدن به نمایندگی به شکل فیزیکی حذف می شود و شما می توانید توان کمتر مالی و جسمی و روحی برای این کار بگذارید.

اما همچنان احتمال واسطه گری در این بین وجود دارد که در لامپ های سنسور دار و سایر محصولات پیشنهاد ما این است که سعی کنید از سایت های نمایندگی خریداری کنید.  با این حال عطش سیری ناپذیر انسان برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر و موفقیت های بالاتر باعث شد که کارخانه ها و تولیدکنندگان لامپ های سنسور دار و یا هر محصول دیگر در اقدامی جالب تمام مرزها را برداشته و خود به صورت مستقیم با مصرف کنندگان در ارتباط باشد. این یک معامله دو سر برد محسوب می شود که در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت.

بازی برد برد در خرید لامپ های سنسور دار

وقتی تولید کننده ای امکان خرید آسان از کارخانه و بدون واسطه برای مشتری های خود فراهم می کند اولین اتفاقی که می افتد این کارخانه هزینه ایجاد نمایندگی و ارسال به نمایندگی را برای خود حذف می کند و این حذف هزینه ها باعث می شود که مصرف کننده نه تنها متحمل آن هزینه ها نشود بلکه در قیمت تولید محصول نیز تخفیف های بهتری بگیرد. این اتفاق در واقع باعث شده است کارخانه ها و تولیدی های کوچک چه در صنعت لامپ های سنسور دار یا هر صنعتی دیگر مجال حضور داشته باشند و بتوانند با یک سایت و به صورت مستقیم با مشتریان خودشان در ارتباط باشند.

تمام این موارد به ما می تواند این موضوع را ثابت کند که ما می توانیم کیفیتی مناسب در برابر قیمتی خوب و عادلانه داشته باشیم به شرطی که کمی در خرید باهوش باشیم و این نکته را باور کنیم که تولیدکنندگان حرفه ای که کیفیت محصول برایشان مهم است باید بتوانند فروش خوبی هم داشته باشند بنابراین مجبور هستند که راه های دستیابی مشتری به محصولات خودشان را ساده تر کنند تا هزینه تمام شده کم و کم تر شود. بنابراین به شرکت ها و تولیدکنندگانی بیشتر اعتماد کنید که این راه ها را برای شما باز کرده اند. نکته مثبت این داستان بجز هزینه های مالی این است که شما می توانید به شکل مستقیم با خود تولید کننده در ارتباط باشید و نظرات خود را به او منتقل کنید و این را می توان یکی از معجزه های اینترنت دانست.

بیشتر بخوانید

در خرید لامپ های سنسور دار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

لامپ های سنسور دار مانند هر نوع محصولی دیگر مسلما دارای انواع مختلف است که در کارایی های جزئی یا حتی کلی می تواند با یک دیگر متفاوت باشد. این تفاوت کارایی ها بیشتر بر اساس تفاوت نیاز کاربران تعریف می شود. البته این را نیز باید در نظر گرفت که روند تولید شرکت ها و کارخانه ها به سمتی حرکت کرده است که نیاز را خودشان ایجاد می کنند و کاربران دغدغه های دیگری چون دکوراسیون و زیبایی دارند و از محصولاتی مانند لامپ های سنسور دار انتظار دارند که به این چالش ها پاسخ درستی بدهد.

بنابراین ما در انتخاب و خرید لامپ های سنسور دار با چند مورد اساسی روبه رو خواهیم بود که باید به بررسی تک تک آن ها بپردازیم. برآیند این بررسی ها می تواند به ما نشان بدهد که سراغ چه نوع لامپ های سنسور دار برویم و چگونه این خرید را انجام دهیم.

در هر نوع خرید محصولی دو نوع کلی شرایط و ویژگی ها وجود دارد. نوع اول به شکل عمومی برای تمام محصولات تجاری قابل بررسی و نوع دوم وابسته به خود محصول می تواند متغیر باشد. همانطور که احتمالا حدس می زنید قیمت و کیفیت و خدمات پس از فروش مانند گارانتی و … از مهمترین فاکتورهای عمومی در خرید اجناس می باشد. اما در بخش اختصاصی هر محصول این ” کیفیت ” محصولات است که معرض بررسی قرار می گیرد و به بیان بهتر زیر ذره بین می رود. در واقع کیفیت هر محصول می تواند تعریفی مختص خودش داشته باشد. به طور مثال اصلی ترین و مهمترین نشانه های کیفیت در لامپ های سنسور دار داشتن پخش نور بهتر است.

در این مقاله قصد داریم بیشتر به نکات اختصاصی لامپ های سنسور دار بپردازیم تا به واسطه آن بتوانیم انتخابی مناسب داشته باشیم. البته در انتهای انتخاب و خرید نهایی این ویژگی های عمومی است که حرف آخر را خواهند زد و برآیند کاملی از نتیجه بررسی ها ارائه می دهند.

منظور از کیفیت در لامپ های سنسور دار

کیفیت در حالت کلی مفهومی است که نشان می دهد یک کاربر چه انتظاری از یک محصول دارد و آن محصول می تواند به چند درصد این انتظار و نیاز پاسخ بدهد. در کلام بهتر محصولی با کیفیت تر است که بتواند درصد بالاتری از انتظارات کاربر خود را برطرف کند.

بنابراین اولین موردی که باید در مفهوم کیفیت لامپ های سنسور دار به دنبال آن بگردیم این است که انتظار کاربر از کارایی لامپ های سنسور دار چیست؟

مسلما اولین چیزی که به عنوان کارایی لامپ های سنسور دار مطرح می شود این است که روشنایی مناسب و پخش نور بهتری داشته باشد. این خواسته که در دید اول یک خواسته کاملا کلی به نظر می آید کم کم خرد و کوچک می شود. پخش نور بهتر در لامپ های سنسور دار در واقع مفهومی است که می تواند به عوامل مختلف مانند نوع نور، شدت نور و روشنایی محل بستگی دارد. بنابراین عملا پخش نور به نوع لامپ استفاده شده، پوشش استفاده شده و محل مورد استفاده آن وابسته است.

بنابراین برای خرید لامپ های سنسور دار در بخش کارایی و پخش نور باید ابتدا به محیط و محل نصب آن توجه داشته باشید. اگر ارتفاع راهرو یا راه پله بسیار بالاست مسلما پخش نور قدرت خود را از دست می دهد. بنابراین بهتر است سراغ مدل های دیواری بروید. بعد از در نظر گرفتن ویژگی های محل نصب به نظر مهمترین نکته تاثیر گذار در پخش روشنایی بهتر قدرت لامپ مورد استفاده در آن می باشد. دقت داشته باشید که همیشه استفاده از لامپ های بسیار پرقدرت و بیش از نیاز محل مورد نظر نه تنها یک حسن محسوب نمی شود بلکه می تواند ضررات خاص خود را داشته باشد، از پخش نور بیش از حد تا اضافه شدن بار برق مصرفی. بعد از این می توانید شما به سراغ نوع پوشش لامپ های سنسور دار بروید. استفاده از شیشه های مات و روشن و نوع ابرویی ها از جمله موارد تاثیر گذار در پخش نور بهتر خواهد بود.

زیبایی را از یاد نبرید

همانطور که در بالا گفتیم امروزه این تولیدکنندگان و کارخانه جات بزرگ هستند که می توانند تحت برندهای مختلف نیازهای کاربر را تعریف کنند و بر اساس آن محصول تولید کنند. لامپ های سنسور دار نیز از این داستان مستثنی نمی باشد. از این رو کاربران سراغ چالش های جدیدی چون دکوراسیون خانه و ساختمان رفته اند. امروزه این موضوع بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است.

یکی از موارد مهم در دکوراسیون ساختمان این است که تمام اجزای مورد استفاده، چه موقتی و چه دائمی دارای تناسبی خاص از نظر رنگ و شکل با یکدیگر داشته باشند. از این رو مدل و رنگ لامپ های سنسور دار تاثیر بسیاری می تواند بر این موضوع داشته باشد.

بنابراین یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب و خرید لامپ های سنسور دار این است که بتوانیم تناسب خوبی میان آن با محیط خانه و ساختمان ایجاد کند. زیبایی بیش از آن چیزی که فکرش را می کنید می تواند در نحوه زندگی انسان ها موثر باشد. بنابراین سعی کنید بین مسئله کیفیت و زیبایی تناسبی درست برقرار کنید. اما بجز این موارد باید مسائل کلی چون گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر گرفت. به طور کلی می توان گفت که کارخانه و تولید کننده ای که کیفیت برتری در محصولات خود ارائه می دهد سعی می کند آن را با خدمات پس از فروش مناسب تکمیل کند. البته در این مورد نیز مهم است که شما از تولید کننده و محصول مورد نظر چه انتظاراتی دارید.

بیشتر بخوانید

امنیت در لامپ های سنسور دار

امنیت یکی از اصلی ترین و بنیادی ترین نیازهای بشر و حتی حیوانات محسوب می شود. در حقیقت امنیت نیازی است که سعی می کند ضامن بقای موجود زنده باشد. به طور مثال فرار از یک خطر و یا واکنش های امنیتی بدن که برخی از آن ها اختیاری و برخی دیگر غیر ارادی است صرفا جهت زنده ماندن و نیاز به حیات صورت می گیرد. از این رو به هیچ عنوان نمی توان ناقض اهمیت امنیت در زندگی بود. از طرفی وقتی تمام زندگی را از نظر می گذرانیم متوجه می شویم که ناخودآگاه همه اتفاقاتی که رقم میزنیم در جهت رسیدن به امنیت بیشتر است. حتی خرید لامپ های سنسور دار نیز می تواند به امنیت ربط داشته باشد، کافی است با دقت بیشتری به آن نگاه کنید.

همانگونه که بسیاری از تعاریف از ابتدای خلقت انسان تا به امروز عوض شده است و یا دستخوش تغییراتی بوده است، امنیت نیز در بخش هایی از تعاریف خود تغییراتی را شاهد بوده است. در کلام بهتر بنیاد و اصل داستان امنیت به عنوان یک نیاز ذاتی و تضمین کننده بقا انسانی تغییری نکرده است. اما تعاریف انسان از مفهوم بقا عوض شده است. از این رو امنیت نیز شکلی جدید به خود گرفته است.

انسان امروزی دیگر نمی تواند تنها با یک خوراک ساده و خوابیدن در زمینی سفت و یخ زده زندگی کند و حتی زنده بماند، در حالی که این شرایط برای انسان های نخستین می توانست حکم بهشت را داشته باشد. بنابراین با پیشرفت انسان ها و بزرگ شدن خواسته های آن ها، امنیت نیز پیشرفت کرد و سعی کرد حد امنیت خوبی برای بشر فراهم بیاورد. از این رو در دنیای امروز دسترسی به تکنولوژی های روز دنیا و حضور در یک مکان پر از آرامش می تواند مصادیقی از امنیت محسوب شود. احتمالا کم کم با نقش لامپ های سنسور دار در امنیت آشنا می شوید. در ادامه قصد داریم بیشتر از این موضوع صحبت کنیم.

لامپ های سنسور دار و امنیتی که می خواهید لمس کنید

وقتی به اطراف خودمان نگاه می کنیم متوجه می شویم که همه ما با توجه به شرایط اقتصادی حاضر خطرهای متعدی را حس می کنیم. از این رو چندان نمی توانیم امنیت را به خوبی تجربه کنیم. از طرفی هر آنچه تا اینجا گفتیم مفاهیم انتزاعی و غیر قابل لمس بودند. بنابراین ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که اگر بخواهیم امنیت را در لامپ های سنسور دار لمس کنیم، چگونه می توانیم آن را پیدا کنیم؟ پایین ترین اتفاقی که از نظر امنیتی در لامپ های سنسور دار می افتد و می تواند وجه تمایز خوبی در این زمینه نسبت به سایر روشنایی ها باشد این است که لامپ های سنسور دار از متراژ سیم بسیار پایین تری استفاده می کنند.

در واقع برق، انرژی است که می تواند بسیار خطرناک و کشنده باشد، این انرژی در بسیاری از مواقع توسط انواع کابل ها منتقل می شوند. بنابراین این کابل ها علاوه بر این که انرژی را با خود منتقل می کنند، در واقع خطری بزرگ را نیز با خود جابجا می کنند.

رابطه بین خطر و انرژی در کابل های برق چیزی شبیه به بازی ریسک می باشد. شما به خاطر داشتن یک امکان، مانند روشنایی، خطر حمل آن توسط کابل را به جان می خرید. حال وقتی بتوان به این امکان با کابل کمتر رسید، چرا باید ریسک بالاتر را پذیرفت؟

لامپ های سنسور دار در واقع با حذف درصد بالایی از کابل کشی ها، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ریسک استفاده از سیستم برقی را کاهش می دهد. اما شاید شما درک درستی از ریسک و خطر سیم کشی نداشته باشید.

کافی است تصور کنید که به هر دلیلی خراشی کوچک در بخش بسیار کوچکی از سیم ایجاد شود، کوچک ترین رطوبت قادر است جرقه ای در این بخش کوچک ایجاد کند و این می تواند به معنی شروع یک آتش سوزی باشد. یا در کم ترین حالت نوسانات برق شهری همواره می تواند به عنوان یک خطر بالقوه محسوب شود. جریان کشیدن های اضافی احتمال آب شدن کابل های برق را در پی دارد. یک انتخاب ساده لامپ های سنسور دار می تواند همه این خطرات را در بخش روشنایی به صفر برساند.

امنیت فراتر از کابل کشی در لامپ های سنسور دار

اما بجز داستان کابل کشی و امنیت آن در لامپ های سنسور دار، این لامپ ها مزیت های امنیتی دیگری نیز دارند. به طور مثال وقتی یک لامپ و روشنایی مدام روشن بماند و یا در مدت زمان های کوتاه روشن خاموش شود، احتمال ایجاد جریان کوتاه، ترکیدگی لامپ و در کمترین حالت افزایش استهلاک لامپ می شود. در حالی که لامپ های سنسور دار با مدیریت روشن و خاموش کردن روشنایی مانع از این اتفاق می شود و کاری می کند که روشنایی تحت شرایط درست و کارآمد در اختیار ما قرار بگیرد.

اما اگر امنیت از سطح بالاتری نگاه کنیم، وقتی شما از لامپ های سنسور دار استفاده کنید در واقع منابع کمتری را مورد استفاده قرار می دهید و این باعث می شود محیط زیست سرعت تخریب کمتری داشته باشد. هرچه محیط زیست کمتر تخریب شود و هرچه بتوان بیشتر از موهبت های طبیعت استفاده کرد، در واقع ضامن بقای انسان و حیوانات خواهد بود. بنابراین استفاده از لامپ های سنسور دار می تواند  بشری را نیز در حد و اندازه های خودش حفظ کند. کافی است که به جزئیات ایمان داشته باشید. گاهی یک تعویض ساده می تواند یک چرخه را کامل کند و باعث باز شدن مسیری تازه در راه رسیدن به موفقیت شود. 

بیشتر بخوانید

ابعاد مختلف در لامپ های سنسور دار

لامپ های سنسور دار امروز بیش از آن که یک امکان جانبی باشد، یک نیاز اساسی برای ساختمان ها محسوب می شود. این نیاز را می توانیم از چند جنبه نگاه کنیم.

اولین بعد نیاز اساسی را می توانیم حساسیت های محیط زیستی بدانیم. محیط زیست امروز ما آن قدرت چندین سال و قرن پیش را ندارد. گرچه محیط زیست توانایی بازسازی خود را دارد اما باید قبول کرد که سرعت تخریب شدن آن در سال های گذشته چند برابر سرعت بهبود یافتنش است. از این رو باید انسان دست به کار شودو مهمترین کاری که می کند این باشد که راه تخریب و سرعت تخریب را کم کند تا به طبیعت این فرصت داده شود که خود را پیدا کند و بهبودی خود را حاصل کند.

بعد دومی که لزوم استفاده از لامپ های سنسور دار را برای انسان ها فراهم کرده است این است که دنیا به سمت هوشمند سازی های متعدد پیش رفته است. به معنی دیگر انسان دوست دارد هر چیزی که در اطرافش قرار دارد، خودش بتواند خودش را هدایت و کنترل کند. گرچه لامپ های سنسور دار براساس تعریف ذهنی ما در دسته وسایل هوشمند قرار نمی گیرد. اما این قابلیت را دارد که کارایی خود، یعنی روشنایی را کنترل کند. این به اندازه کافی می تواند ما را از نظر هوشمندی راضی کند.

جنبه دیگری که در سال های گذشته بسیار مطرح می شود این است که دکوراسیون منازل و ساختمان ها باید بر اساس یک اصول خاص ایجاد شود. جذابیت در دکوراسیون امروز می تواند حرف اساسی را بزند و بسیاری به دنبال این هستند که دکوراسیون را به شکلی جذاب و زیبا در ساختمان خود اجرا کنند. در این دید، هر وسیله، چه کوچک و چه بزرگ تایر مخصوصی در دکوراسیون خواهند داشت. در این بین بهترین وسیله در دکوراسیون این است که اصلا حضور و وجود نداشته باشد تا جای بیشتری برای انجام انواع کارهای دکوری باشد. از این رو لامپ های سنسور دار با حذف کابل کشی اضافی و کلید های برق باعث شده اند که دکوراسیون خانه و ساختمان راه ساده تری را رو به جلو بپیماید. همانطور که می بینید گستردگی لامپ های سنسور دار در این ابعاد باعث شده است که استفاده از آن ها تبدیل به یک نیاز و ضرورت شود.

لامپ های سنسور دار چه ویژگی هایی دارد؟

لامپ های سنسور دار چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در بالا دیدیم لامپ های سنسور دار توانسته اند در ابعاد مختلف زندگی انسان تاثیر بگذارند. حال باید دید چه ویژگی هایی در لامپ های سنسور دار باعث شده است تا این گستردگی ابعاد ایجاد شود. در نظر داشته باشید که هر اتفاقی و هر وسیله ای که توسط انسان ساخته می شود مسلما تاثیراتی در دنیای اطراف ما خواهد داشت. برخی از این تاثیرات مثبت و برخی دیگر منفی است. اما دسته دیگر از وسایل وجود دارد که نسل دوم یا سوم وسایل دیگر محسوب می شوند. به بیان دیگر برخی از لوازم صرفا جهت بهبود دادن عملکرد لوازم دیگر طراحی و ساخته می شود. اصلی ترین ویژگی لامپ های سنسور دار این است که یک وسیله بهبود یافته از سیستم روشنایی سنتی می باشد.

این بهبود دقیقا در راستای همان ابعاد گفته شده در بالا می باشد. در کلام بهتر لامپ های سنسور دار با حذف کنترل انسانی در واقع خطای انسانی را از گردونه این داستان خارج کردند. این عمل موجب شد که هوشمندسازی در کنار حفظ محیط زیست قرار بگیرد.

از طرف دیگر با حذف کابل کشی های اضافی و حذف کلید برق می توان با قاطعیت گفت که لامپ های سنسور دار امنیت بیشتر نسبت به لامپ های قدیمی دارند. مسئله امنیت ابتدا در یک سیم کشی ساده دیده نمی شود. اما وقتی مسئله را در سطح کلان تر نگاه می کنیم و با مسائلی چون نوسان های برقی، کهنگی سیم کشی و … روبه رو می شویم کم کم مفهوم امنیت برای ما جور دیگری نمایان می شود.

به طور کلی می توان گفت لامپ های سنسور دار توانست انقلابی در حد و اندازه های خودش در سیستم روشنایی ایجاد کند. در این مقاله مهمترین ویژگی های این لامپ ها را بیان کردیم. اما توجه داشته باشید که لامپ های سنسور دار بیش از آن که ویژگیهایش را ما را مجذوب خود کند، راحتی در استفاده اش برای ما اهمیت بالاتری دارد.

نتیجه یک بحث شیرین

نتیجه یک بحث شیرین

می توان به سادگی گفت که امروز دنیا رو به تغییر گذاشته است و ما خواسته یا ناخواسته مجبوریم به این تغییرات تن دهیم. تجربه نیز ثابت کرده است هرچه قدر دیرتر بخواهیم به این مسیر بیاییم باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنیم. البته باید دقت کرد که مسیر درستی را انتخاب کرده باشیم و درگیر برخی مسائل پیش افتاده نشویم. برای تشخیص این اتفاق کافی است به کارایی های آن چیز نگاه کنید. اگر این کارایی ها مطابق انتظار شما باشد و بتواند نیاز شما را راحت تر و سریع تر و امن تر برطرف کند، آنگاه به آن فرصت حضور بدهید. اما اگر این وسیله کارایی خاصی برای شما ندارد زود باید فهمید که آن وسیله تنها چیزی جز سودسازی موقت برای عده ای فرصت طلب نمی باشد.

با این توصیف به نظر می رسد در جاهایی مثل راهروها، راه پله ها و سرویس های بهداشتی، بهتر است از لامپ های سنسور دار استفاده کرد. به خصوص در سازمان ها و ادارات عمومی که تعداد رفت آمد ها و عدم وجود یک مسئول مشخص برای روشن و خاموش کردن ما را وادار می کند که از این لوازم بهینه شده استفاده کنیم. نظر شما آیا غیر از این است؟

بیشتر بخوانید

هوشمندی، ویژگی اساسی لامپ های سنسوردار

امروزه دنیا به سمتی پیش رفته است که دوست دارد هر چیزی را هوشمند کند. هوشمندی برای انسان به این معنی است که هر وسیله ای بتواند کارایی خودش را مدیریت کند و نیازی به نیروی انسانی نداشته باشد. این اتفاق باعث می شود انسان ها به راحتی و آسایش بیشتری برسند و همین موضوع عطش رسیدن به آن هوشمندی را چند برابر کرده است. اما جالب است بدانید که برخلاف تصور ما که هوشمندی را لزوما یک اتفاق عجیب و غریب می دانیم، این اتفاق می تواند بسیار ساده رخ بدهد، ساده در حد و اندازه های لامپ های سنسوردار. شاید باور این نکته سخت باشد که لامپ های سنسوردار چگونه هوشمندی را برای انسان فراهم می کند. برای درک این موضوع بهتر است به مفهوم هوشمندی نگاهی دوباره بیاندازید.

در تعریف هوشمندی ما می گوییم که به دنبال راهکاری هستیم تا یک وسیله تمام کارایی خود را کنترل و مدیریت نماید و نیروی انسانی در انجام این کارایی دخالت حداقلی یا صفر داشته باشد. حال به لامپ های سنسوردار نگاه کنید. کل کارهایی که ما از یک لامپ و یک عامل روشنایی در حد معمولی انتظار داریم این است که محیط مشخصی را تا زمانی که احتیاج داریم روشن نگه دارد. اغلب این کارایی به واسطه یک کلید روشن و خاموش انجام میگیرد. این کلید به نوعی رابط بین انسان و آن لامپ محسوب می شد. حال لامپ های سنسوردار با اساس قرار دادن روشن و خاموش شدن لامپ و روشنایی اوج رابطه انسان با خود را در حرکت انسان قرار داده است. به این صورت که به واسطه حضور انسان در محدوده سنسور، لامپ متوجه می شود و مدار خود را وصل می کند و در صورتی که حرکتی حس نکند بعد از گذشت زمان محدود خاموش می شود. با توجه به این اتفاق می توان گفت که لامپ های سنسوردار از هوشمندی نسبی خوبی برخوردار هستند. در حداقل ترین حالت امکان مدیریت کارایی خود را دارند. اما یک ویژگی اصلی هوشمندی در این گونه لامپ ها وجود ندارد و آن عدم توانایی یادگیری است که مسلما در آینده نزدیک نه تنها به این لامپ ها بلکه به تمام وسایل مورد استفاده در زندگی رسوخ می کند.

هوشمند سازی ساختمان با لامپ های سنسوردار

هوشمند سازی ساختمان با لامپ های سنسوردار

وقتی به عنوان ” هوشمند سازی ساختمان با لامپ های سنسوردار ” نگاه میکنیم متوجه یک نکته اساسی می شویم و آن این که ساختمان های امروزی سمت و سوی هوشمندی به خود گرفتند. گرچه این هوشمندی هنوز به معنی خودکار عمل کردن می باشد، اما تحت همین عنوان نیز تفاوت های بسیاری نسبت به گذشته کرده است.

کافی است به ساختمان خودتان یا اطرافیان خودتان نگاه کنید. از درب که وارد میشویم، درب پارکینگ بدون نیاز به نیروی انسان باز و بسته می شود، نسل جدید آیفون ها به واسطه تشخیص صدا و تصویر خود به خود درب را برای ما باز می کنند، لامپ های سنسوردار راهرو و راه پله را روشن می کنند و احتمالا یک بازویی اتوماتیک درب را پشت سر ما می بندد. در خانه نیز شیرآلات تنها منتظر دستان شما هستند و با دیدن دست یا شئی شروع به پاشیدن آب می کنند. انواع ماشین های ظرفشویی و لباسشویی و سرخ کن و … که هنوز مسیر بسیاری تا هوشمندی صد در صدی دارند به این وضعیت کمک کرده است.

همانطور که می بینید، ما در روزگاری زندگی می کنیم که احتمالا 50 سال پیش خواب این تغییرات را نیز نمی شد دید. جالب تر این جاست که نسل ما برای متعجب شدن از پیشرفت دنیا لازم نیست 50 سال صبر کند. چرا که سرعت پیشرفت به قدری بالا رفته است که در چند سال می توان گفت زیربنای زندگی ها عوض می شود.

لامپ های سنسوردار یکی از نمادهای کوچک و دم دستی دنیای نوین است. دنیایی که دکوراسیون و کارایی محصول و هوشمندی برای آن بیش از هرچیزی مهم است. کم کم ما انتظار داریم لامپ های سنسوردار قابلیت آموختن را به خود بگیرد و سعی کند بر اساس اطلاعات روزانه خود را بیشتر با شرایط منطبق کند. این اتفاقی نیست که بسیار دور باشد. شاید هم اکنون که این مطلب را می خوانید شرکتی در گوشه ای از دنیا در حال فروش این محصول می باشد!

هوشمند سازی ساختمان با لامپ های سنسوردار

لامپ های سنسوردار هوشمند، دوستدار طبیعت

فرق اساسی بین انسان و ماشین در این است که انسان کمتر می تواند نسبت به یک ماشین منطقی و حساب شده تر پیش برود. یک وسیله الکتریکی هوشمند قادر است اطلاعات را دسته بندی کند و از آن استفاده کند. این وسایل حتی به خطاهای خودشان نیز به دید یک اطلاعات مفید نگاه می کنند. از این رو مسلما دفعات بعد همچنین خطایی اتفاق نمی افتد. اما انسان به خوبی قادر است یک اشتباه را بارها و بارها و بارها تکرار کند و از درسی نگیرد.

با این که لامپ های سنسوردار موجود در بازار امکان یادگیری ندارند اما همین ویژگی یک نکته مثبت و بسیار بارز دارد و آن این که احتمال خطا در آن ها بسیار پایین خواهد بود. در این حالت دیگر روشن ماندن راه پله و فراموش کردن را شاهد نخواهیم بود. از این رو محیط زیست بزرگ ترین منفعت را از این اتفاق می برد. مسلما یکی از بزرگ ترین طرفداران لامپ های سنسوردار و هوشمندی را همین محیط زیست می توانیم بدانیم. چرا که هرچه استفاده از وسایل قانون مند تر باشد همانقدر منابع به شکل اصولی تری مورد استفاده قرار میگیرد. اما یادتان باشد محیط زیست به نوعی برای هوشمند سازی سرمایه گذاری کرده است. زیرا هر وسیله ای که در این مسیر قدم بر می دارد نیاز به یک انرژی اولیه مانند برق یا باطری می باشد که این خود باری اضافه برای طبیعت است.

بیشتر بخوانید

امنیت در لامپ های سنسور دار

امنیت یکی از اصلی ترین و بنیادی ترین نیازهای بشر و حتی حیوانات محسوب می شود. در حقیقت امنیت نیازی است که سعی می کند ضامن بقای موجود زنده باشد. به طور مثال فرار از یک خطر و یا واکنش های امنیتی بدن که برخی از آن ها اختیاری و برخی دیگر غیر ارادی است صرفا جهت زنده ماندن و نیاز به حیات صورت می گیرد. از این رو به هیچ عنوان نمی توان ناقض اهمیت امنیت در زندگی بود. از طرفی وقتی تمام زندگی را از نظر می گذرانیم متوجه می شویم که ناخودآگاه همه اتفاقاتی که رقم میزنیم در جهت رسیدن به امنیت بیشتر است. حتی خرید لامپ های سنسور دار نیز می تواند به امنیت ربط داشته باشد، کافی است با دقت بیشتری به آن نگاه کنید.

همانگونه که بسیاری از تعاریف از ابتدای خلقت انسان تا به امروز عوض شده است و یا دستخوش تغییراتی بوده است، امنیت نیز در بخش هایی از تعاریف خود تغییراتی را شاهد بوده است. در کلام بهتر بنیاد و اصل داستان امنیت به عنوان یک نیاز ذاتی و تضمین کننده بقا انسانی تغییری نکرده است. اما تعاریف انسان از مفهوم بقا عوض شده است. از این رو امنیت نیز شکلی جدید به خود گرفته است.

انسان امروزی دیگر نمی تواند تنها با یک خوراک ساده و خوابیدن در زمینی سفت و یخ زده زندگی کند و حتی زنده بماند، در حالی که این شرایط برای انسان های نخستین می توانست حکم بهشت را داشته باشد. بنابراین با پیشرفت انسان ها و بزرگ شدن خواسته های آن ها، امنیت نیز پیشرفت کرد و سعی کرد حد امنیت خوبی برای بشر فراهم بیاورد. از این رو در دنیای امروز دسترسی به تکنولوژی های روز دنیا و حضور در یک مکان پر از آرامش می تواند مصادیقی از امنیت محسوب شود. احتمالا کم کم با نقش لامپ های سنسور دار در امنیت آشنا می شوید. در ادامه قصد داریم بیشتر از این موضوع صحبت کنیم.

لامپ های سنسور دار و امنیتی که می خواهید لمس کنید

لامپ های سنسور دار و امنیتی که می خواهید لمس کنید

وقتی به اطراف خودمان نگاه می کنیم متوجه می شویم که همه ما با توجه به شرایط اقتصادی حاضر خطرهای متعدی را حس می کنیم. از این رو چندان نمی توانیم امنیت را به خوبی تجربه کنیم. از طرفی هر آنچه تا اینجا گفتیم مفاهیم انتزاعی و غیر قابل لمس بودند. بنابراین ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که اگر بخواهیم امنیت را در لامپ های سنسور دار لمس کنیم، چگونه می توانیم آن را پیدا کنیم؟ پایین ترین اتفاقی که از نظر امنیتی در لامپ های سنسور دار می افتد و می تواند وجه تمایز خوبی در این زمینه نسبت به سایر روشنایی ها باشد این است که لامپ های سنسور دار از متراژ سیم بسیار پایین تری استفاده می کنند.

در واقع برق، انرژی است که می تواند بسیار خطرناک و کشنده باشد، این انرژی در بسیاری از مواقع توسط انواع کابل ها منتقل می شوند. بنابراین این کابل ها علاوه بر این که انرژی را با خود منتقل می کنند، در واقع خطری بزرگ را نیز با خود جابجا می کنند.

رابطه بین خطر و انرژی در کابل های برق چیزی شبیه به بازی ریسک می باشد. شما به خاطر داشتن یک امکان، مانند روشنایی، خطر حمل آن توسط کابل را به جان می خرید. حال وقتی بتوان به این امکان با کابل کمتر رسید، چرا باید ریسک بالاتر را پذیرفت؟

لامپ های سنسور دار در واقع با حذف درصد بالایی از کابل کشی ها، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ریسک استفاده از سیستم برقی را کاهش می دهد. اما شاید شما درک درستی از ریسک و خطر سیم کشی نداشته باشید.

کافی است تصور کنید که به هر دلیلی خراشی کوچک در بخش بسیار کوچکی از سیم ایجاد شود، کوچک ترین رطوبت قادر است جرقه ای در این بخش کوچک ایجاد کند و این می تواند به معنی شروع یک آتش سوزی باشد. یا در کم ترین حالت نوسانات برق شهری همواره می تواند به عنوان یک خطر بالقوه محسوب شود. جریان کشیدن های اضافی احتمال آب شدن کابل های برق را در پی دارد. یک انتخاب ساده لامپ های سنسور دار می تواند همه این خطرات را در بخش روشنایی به صفر برساند.

امنیت فراتر از کابل کشی در لامپ های سنسور دار

امنیت فراتر از کابل کشی در لامپ های سنسور دار

اما بجز داستان کابل کشی و امنیت آن در لامپ های سنسور دار، این لامپ ها مزیت های امنیتی دیگری نیز دارند. به طور مثال وقتی یک لامپ و روشنایی مدام روشن بماند و یا در مدت زمان های کوتاه روشن خاموش شود، احتمال ایجاد جریان کوتاه، ترکیدگی لامپ و در کمترین حالت افزایش استهلاک لامپ می شود. در حالی که لامپ های سنسور دار با مدیریت روشن و خاموش کردن روشنایی مانع از این اتفاق می شود و کاری می کند که روشنایی تحت شرایط درست و کارآمد در اختیار ما قرار بگیرد.

اما اگر امنیت از سطح بالاتری نگاه کنیم، وقتی شما از لامپ های سنسور دار استفاده کنید در واقع منابع کمتری را مورد استفاده قرار می دهید و این باعث می شود محیط زیست سرعت تخریب کمتری داشته باشد. هرچه محیط زیست کمتر تخریب شود و هرچه بتوان بیشتر از موهبت های طبیعت استفاده کرد، در واقع ضامن بقای انسان و حیوانات خواهد بود. بنابراین استفاده از لامپ های سنسور دار می تواند  بشری را نیز در حد و اندازه های خودش حفظ کند. کافی است که به جزئیات ایمان داشته باشید. گاهی یک تعویض ساده می تواند یک چرخه را کامل کند و باعث باز شدن مسیری تازه در راه رسیدن به موفقیت شود. 

بیشتر بخوانید

قابلیت نصب و جابجایی در همه جا، جذاب و دوست داشتنی

احتمالا تا امروز کمتر به مواردی چون قابلیت نصب و جابجایی در همه جا  توجه داشته اید. اگر سیر پیشرفت بشر را از ابتدای خلقت تا به امروز مورد توجه قرار دهیم با یک روند جذاب و دوست داشتنی رو برو می شویم، روندی که برعکس تصور ما اصلا به صورت منطقی و خطی پیش نرفته است، بلکه چیزی شبیه به دایره های فنر بوده است. بگذارید بهتر این داستان را برای شما بگوییم. سیر پیشرفت انسان به گونه ای بوده است که ابتدا به طبیعت احترام می گذاشته سپس از آن استفاده کرده و در نهایت محیط زیست را به ورطه نابودی کشاند. اما بعد از این اتفاق، انسان کم کم به ابتدای حلقه برگشت و سعی کرد به طبیعت احترام بگذارد، تنها تفاوت امروز با روزگار گذشته در مفهومی به نام زمان است که یک مفهوم خطی است. از این رو این حلقه به شکل حلقه های فنر می باشند که در طول زمان کشیده شده اند. اگر کمی دقت کنید این تکرار های جالب را در بخش های مختلفی از زندگی خواهید دید. از این روست که می گویند تاریخ بخوانید، زیرا دیر یا زود همان اتفاقات تکرار خواهد شد. یک مثال جالب دیگر از این موضوع، این است که روزگاری نشانه پیشرفت و تکنولوژی استفاده از سیم های بسیار و بزرگ بودن دستگاه ها بود، اما بعد از این که انسان به ابتدای حلقه بعد رسید درست مانند حلقه پیشین خود، به کم حجم بودن و کوچک بودن لوازم اهمیت بیشتری داد. کافی است سیر تولید گوشی های همراه را نگاهی بیندازید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. از این رو در روزگاری زندگی می کنیم که قابلیت نصب و جابجایی در همه جا یکی از شاخصه های اصلی تکنولوژی محسوب می شود که دوست داریم در ادامه مقاله بیشتر به آن بپردازیم. اما پیش از آن از شما می خواهیم کمی به اطراف خود نگاه کنید، آیا آن دسته از لوازمی که قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را دارند برای شما جذابیت بیشتری ندارند؟

لامپ های سنسوردار و قابلیت نصب و جابجایی در همه جا

لامپ های سنسوردار و قابلیت نصب و جابجایی در همه جا

انسان امروزی به سبب عصر تکنولوژی و هزاران وسیله ای که می توانند او را در هر کجای جهان همراهی کنند، کم کم عادت یکجا نشینی را ترک کرده است. انسان روحیه ای سیری ناپذیر دارد. اگر لذت جابه جایی و کشف نقاط جدید را بچشد دیگر کمتر می توان آن را پایبند یک جا کرد. این اتفاقی است که در حال رخ دادن است. شاید به وضوح امروزه این موضوع قابل درک نباشد، اما حتما منتظر همچنین اتفاقی باشید. از این رو هرچه لوازم اطراف انسان دارای قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را داشته باشند برای او بهتر و مفیدتر خواهد بود.

اما نکته جالب دیگر این جاست که انسانی که به هر کجا سری می زند و یک جا نمی نشیند قدر طبیعت را بیشتر می داند و می فهمد ما با چه نعمت عظیمی روبرو هستیم، بنابراین دوست دارد تا می تواند به محیط زیست کمک کند. این جاست که چیزهایی مانند لامپ های سنسوردار به داد او می رسد، زیرا قابلیت نصب و جابجایی در همه جا هزینه های شخصی را در برابر حفظ محیط زیست قرار نمی دهد.

اما این تمام موضوع در باب لامپ های سنسوردار و قابلیت نصب و جابجایی در همه جا نیست. یکی دیگر از شاخه های بحث در این باره را می توان مبحث شیرین دکوراسیون خانه دانست. در ادامه قصد داریم بیشتر در این باره صحبت کنیم، زیرا مطمئن هستیم در ذهن تک تک شما داشتن یک محیط زیبا و کاربردی دغدغه ای انکار ناپذیر است. بنابراین در ادامه با ما همراه بمانید.

قابلیت نصب و جابجایی در همه جا و اهمیت آن در دکوراسیون منزل

قابلیت نصب و جابجایی در همه جا و اهمیت آن در دکوراسیون منزل

مفهوم دکوراسیون منزل امروز به سمتی رفته است که هر وسیله کوچک یا بزرگی می تواند تاثیری شگرف در داشتن یک تناسب درست در دکوراسیون داشته باشد. جزئیات بیش از آن چیزی که فکر می کنید در این مفهوم تاثیر گذار است. جزئیاتی که روزگاری به هیچ عنوان بودن یا نبودنشان برای ما ملاک نبود. مثلا چند سال پیش به هیچ عنوان فکر نمی کردیم که پریزهای برق را در کجای خانه و با چه ارتفاعی از سطح زمین طراحی و نصب کنیم، اما رفته رفته سعی شد که این جزئیات نیز مورد اهمیت و توجه قرار بگیرد، زیرا تاثیری عمیق و مهم در مفهوم دکوراسیون داشت.

یکی از مهمترین مواردی که می تواند در طراحی دکوراسیون بسیار مورد توجه قرار بگیرد و برای آن بسیار مهم باشد این است که وسایل قابلیت نصب و جابجایی در همه جا را داشته باشند. این اتفاق اولا به طراح دکور توانایی آزمون و خطا را می دهد و او می تواند به راحتی موارد مختلف را امتحان کند و بهترین مورد را برا دکوراسیون داخلی انتخاب کند.

این موضوع در مواردی چون لامپ ها و موارد روشنایی که معمولا عادت کردیم یک چیز ثابت و غیر قابل تغییر باشد، بسیار جذاب است و اتفاقی است که هر طراح دکوری دوست دارد با آن سر و کله بزند. از این رو به نظر می می آید لامپ های سنسوردار بجز این که می تواند دل طبیعت و محیط زیست را به دست بیاورد، راهکارهای جالبی برای جلب نظر انسان ها نیز دارد. همین قابلیت نصب و جابجایی در همه جا جز نیازهای پنهانی است که معمولا در ابتدا دیده نمی شود، اما نیازی است که شاید هر لحظه با آن درگیر هستیم. کافی است یک بار از این امکان استفاده بکنید و شیرینی راحتی آن را بچشید، شک نکنید که دیگر نمی توانید این نیاز را انکار کنید و آن را نادیده بگیرید.

بیشتر بخوانید
  • 1
  • 2